ГРОМАДСЬКА УЧАСТЬ

Громадська участь – це визначення з соціальних наук, яке стосується різних механізмів вираження думки громадськості, і дозволяє громаді чинити вплив на суспільні рішення. Учасницьке прийняття рішень може бути застосоване в будь-якій сфері соціальної активності, включаючи економіку, політику, управління, культуру та сім’ю. (вікіпедія)

ГРОМАДСЬКІ СЛУХАННЯ – це можливість для територіальної громади прийняти безпосередню участь у здійсненні місцевого самоврядування, тобто порушенні питань та внесенні пропозицій щодо питань місцевого значення.

Громадські слухання проводяться у вигляді зустрічей членів громади з депутатами  сільської ради та посадовими особами місцевого самоврядування, а також з посадовими особами підприємств, установ та організацій комунальної форми власності.

Предмети громадських слухань:

• Проекти та програми, що виконуються чи плануються в територіальній громаді;

• Звіти депутатів та посадових осіб місцевого самоврядування;

• Звіти посадових осіб підприємств, установ і організацій комунальної форми власності;

• Проект статуту територіальної громади;

• Організація територій і об'єктів природно-заповідного фонду місцевого значення та інших територій, що підлягають охороні;

• Охорона об'єктів культурної спадщини;

• Розміщення на території міста Києва екологічно небезпечних об'єктів, надання дозволів на яке належить до компетенції Київської міської ради;

• Інші питання місцевого значення.

Участь у громадських слуханнях можуть взяти члени територіальної громади, які досягли 18 років і мають право голосу на виборах.

За результатами розгляду пропозицій громадських слухань, приймається одне з таких рішень:

• Врахувати пропозиції;

• Відхилити пропозиції з обов'язковим зазначенням причин такого відхилення;

• Частково врахувати пропозиції – в такому випадку зазначаються і причини цього рішення, і заходи для реалізації частини врахованої пропозиції, відповідальні за це посадові особи.

Зі списком проведених громадських слухань можна ознайомитись за посиланням: