A A A K K K
для людей з обмеженими можливостями
Клішковецька сільська об'єднана територіальна громада
Чернівецька область, Дністровський район

План Місцевого економічного розвитку Клішковецької ОТГ (План МЕР)

 

 

 

 

 

ПЛАН МІСЦЕВОГО ЕКОНОМІЧНОГО РОЗВИТКУ

Клішковецької

сільської об`єднаної територіальної громади

(Чернівецька область, Хотинський район)

Україна

 

 

 

 

 

 

 

Шановні друзі!

Клішковецька об’єднана територіальна громада  багата своєю історією, трудовими досягненнями, де відчувається подих  давнини та інтенсивний ритм сьогодення.

Нашим спільним першочерговим завданням є консолідація зусиль бізнесу, влади та громади задля досягнення економічного зростання, збільшення добробуту, підвищення конкурентоспроможності економіки  та рівня зайнятості, забезпечення комфорту життя та реалізації інтересів усіх секторів громади.

Одним із дієвих інструментів реалізації поставлених завдань є співпраця з міжнародними інституціями, в тому числі й з Ініціативою ЄС «Мери за економічне зростання» (M4EG), до якої приєдналося Клішковецька об’єднана територіальна громада у 2017 році.

Метою цієї Ініціативи є стимулювання економічного зростання,  забезпечення участі громадян в економічних, соціальних і культурних процесах на місцевому рівні, а також підвищення їх добробуту та якості життя, що повністю відповідає цілям і завданням громади.

У громаді розроблено план місцевого економічного розвитку, який відповідно до наших можливостей окреслює коло тих заходів, які ми спроможні виконати у напрямку підтримки бізнесу та створення комфортного середовища у громаді для його розвитку.

Запрошую всіх небайдужих мешканців, представників бізнесу та громадськості  спрямувати наші спільні зусилля на його реалізацію задля створення нових робочих місць та активного економічного зростання!

З повагою

 

Клішковецький сільський голова                                            Василь Ченківський

 

 

Щоб отримати копію цього Плану, зверніться до:

Ім’я: Надія Мельник

Посада: секретар сільської ради

Адреса: вул. Головна, 66, с. Клішківці, Хотинський район, Чернівецька область, 60014

Телефон:+38 03731-31223, +38 03731-31247

Електронна пошта:04416832@mail.gov.ua

Веб-сайт: www.klishkovetska.gromada.org.ua

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Зміст

 

 

 

1. Резюме.............................................................................................................................4

2. Перелік таблиць та схем.................................................................................................5

3. Перелік скорочень...........................................................................................................5

4. Вступ до Плану...............................................................................................................6

5. Процес розробки Плану місцевого економічного розвитку.......................................7

6. Місцевий економічний аналіз: ……………………………………………….……….8

6.1. Аналіз місцевої економічної структури..........................................................8

6.2. Міжсекторальне співробітництво і взаємодія на місцевому рівні..................8

6.3. Прозора, вільна від корупції адміністрація, що сприяє розвитку бізнесу............................................................................................................11

6.4. Доступ до фінансування...................................................................................13

6.5.Земельні ресурси та інфраструктура.................................................................13

6.6. Правова та інституціональна база....................................................................15

6.7. Кваліфіковані трудові ресурси, інклюзивність................................................15

6.8. Зовнішнє позиціонування та маркетинг...........................................................16

7. SWOT- аналіз.......................................................................................................18

8 Бачення та цілі………………………………….....................................................18

9. План дій...............................................................................................................20

10. Схема фінансування......................................................................................................28

11. Показники та механізми моніторингу.........................................................................31

12. Додаток А …………………………………………………………………………......35

 

       

 

  1.  Резюме

Клішковецька об’єднана територіальна громада (ОТГ) утворена відповідно до Закону України «Про добровільне об’єднання територіальних громад» рішенням 42-ої сесії Клішковецької сільської ради №01/42-15 від 12.08.2015 року .

Доскладу громади увійшли села Клішківці, Поляна та Млинки. Центром громади є село Клішківці – одне з найбільших сіл Буковини.Основним ресурсом довкілля є земля.  Площа території ОТГ становить 7600,7 га, в т.ч. площасіл – 2683,6 га,  кількість дворів у громаді - 3219.

Населення громади становить 7777 чоловік. В загальній структурі  57,4% займає населення в працездатному віці, 35,4%   – пенсіонери та інваліди, 7,2% – діти.  

Проведений SWOT-аналіз   показує, що головними сильними сторонами громади є: сприятливі природно-кліматичні умови для розвитку сільського господарства та зеленого туризму; активні, працелюбні та доброзичливі люди; вигідне географічне розташування; наявність природних копалин місцевого значення. Слабкими сторонами громади є: низький рівень середньомісячного доходу у розрахунку на одну особу; відсутність обладнаних відпочинкових зон та місць для відпочину молоді;  високий рівень безробіття, відтік робочої сили, дефіцит кваліфікованих робітничих кадрів; недостатнє вуличне освітлення та погана якість доріг; відсутність власного полігону побутових відходів, локальні екологічні проблеми. Загрози вбачаємо у нестабільній соціально-економічній та політичній ситуації у країні, у погіршенні екологічної ситуації, у нестабільності національної валюти та інфляція, у недосконалості та нестабільності податкового законодавства, у постійному  непрогнозованому зростанні  цін на енергоресурси. Можливості маємо такі: участь у Європейських проектах розвитку та співробітництва; залучення інвестицій в переробку сільськогосподарської продукції; проведення реформ і децентралізація влади; розвиток туристичного історико-культурного та природно-рекреаційного потенціалу; розвиток транскордонної співпраці.

Бачення громади наступне: сучасна самодостатня, екологічно безпечна громада, де створено умови для комфортного життя, праці та самореалізації.

Для цього громада ставить перед собою наступні цілі:

               Підтримка та стимулювання бізнес-ініціативи в громаді, створення сприятливих умов для залучення інвестицій.

          Розвиток сільськогосподарського господарства та виробництва на основі різноманітних форм власності і видів господарювання та створення для них рівних економічних умов.

Розвиток туристичного потенціалу громади.

 

       Для досягнення вказаних цілей   плануються такі заходи: реалізація інституції підтримки бізнесу через Центр економічного зростання громади, як частини регіональної мережі; створення ландшафтно-паркового комплексу біля ОЗО імені Леоніда Каденюка; аналіз та оприлюднення наявних ресурсів у громаді через формування інвестиційного паспорту громади, комерційних пропозицій, інвентаризацію земельних та водних ресурсів тощо. Для формування якісних передумов для розвитку бізнесу планується продовження роботи по доопрацюванню Генеральних планів населених пунктів громади. Для економічної активізації мешканців громади передбачається створення кооперативу за підтримки грантового проекту «Різні громади – спільні рішення для економічного зростання».

Реалізація Плану вимагає зосередження фінансових, фізичних та людських ресурсів. Очікується, що всі зусилля громади і громадян будуть націлені на успішну реалізацію пріоритетів та заходів, передбачених  Планом. Отже, зосередження та належна координація наявних місцевих фінансових ресурсів, залучених із надходжень регіонального рівня, державного бюджету, коштів проекту ЄС  в межах Ініціативи M4EG  «Різні громади – спільні рішення для економічного зростання», коштів донорів та з приватних джерел, дасть змогу забезпечити досягнення цілей, визначених у цьому Плані.

 

https://rada.info/upload/users_files/04416832/629c150d6f56f0970bf2eba8524c88f2.docx

https://rada.info/upload/users_files/04416832/8ed249a9df6a3d00ab7900e745676f3b.docx

https://rada.info/upload/users_files/04416832/343020a6f67036129d5bd7f889997925.docx

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь