Бізнес Клішковецької громади

Основою економіки Клішковецької громади є сільське господарство, зо­крема, садівництво.

На території Клішковецької  сільської об’єднаної територіальної громади здійснюють діяльність та сплачують податки 270 підприємств (в т.ч. фізичні особи-підприємці).

В розрізі підприємств  найбільш потужним  є  ДП "Хотинське лісове господарство". Площа державного лісового фонду ДП  становить 16189 га.  Ліси розташовані на території трьох адміністративних районів: Хотинського, Новоселицького, Заставнівського.      Організаційно підприємство розділено на п’ять лісництв: Рухотинське, Колінківецьке, Клішківецьке, Хотинське, Новоселицьке.

Основними обов’язками ДП «Хотинське лісове господарство» є забезпечення охорони, захисту, відтворення, підвищення продуктивності лісових насаджень, посилення їх корисних властивостей, проведення інших заходів відповідно до законодавства.

Серед основних напрямків діяльності  лісівників – боротьба з незаконними рубками, браконьєрством, засмічуванням держлісфонду побутовими відходами, з порушенням правил пожежної безпеки.

Це підприємство має оформлених більше 250 працівників, які сплачують в місцевий бюджет податки з доходів найманих працівників.

В громаді функціонують також сільськогосподарські підприємства та фермерські господарства, основною діяльністю яких є вирощування зернових, бобових, зерняткових і кісточкових культур. Це - ФГ «Західагротранс», «Гай», «Айдарет», «Бобика О.», а також ТзОВ «Людвік-агро». Домінуюча частина працездатного населення громади зайнята в особистому селянському господарства.

Основними видами економічної діяльності громади є торгівля, громадське харчування, сільськогосподарське виробництво, садівництво, виробництво вікон та дверей, будівельна діяльність, швейне виробництво, транспортні та побутові послуги. Обслуговують населення громади 48 об’єктів торгівлі та побуту, з них – 23 продуктових, господарських та спеціалізованих магазини, 2 АЗС та 1 АГЗС, 5 закладів громадського харчування, 4 перукарні, 4 аптеки 2 ринки та 7 обєктів побуту.

Послуги зв’язку населенню надають два поштові відділення: «Укрпошта» і «Нова пошта».

Крім того, сільські мешканці мають можливість користуватись Інтернетом.