Село Перебиківці

Село Перебиківці - Розташоване на правому березі річки Дністер.

Також село розташоване на пів острові, який омивається водами Дністра.

Біля села археологами було знайдено північно-західне поселення неолітичної Буго-Дністровської культури (близько 6500-5300 рр.до.н.е.), на території знайдені речі домашнього вжитку, Західноподільсько-Скіфської та Черняхівської культури давньоруського періоду.Такі поселення знайдено в урочищах Передустя, Лука, Хриплів, Городище.

В письменних джерелах вперше згадується в 1598 році.Згідно з архівними даними село засноване Іваном Перебиківським.Біля річки стояло поселення циган, яке і стало початком зародження села.

Територія знаходилась в складі Київської русі згодом і Галицько-Волинського князівства.1346-1567 рр територія входила до складу Молдавського князівства. Пізніше село відійшло до складу Османської імперії в 1568 році, в історії села Османська імперія залишила свій невеличкий слід побудувавши «турецьку школу»в селі.

В 1855 році територію на якій розташувалося село захопила Російська імперія.За даними на 1859 рік у селі Хотинського повіту Бессарабської губернії, мешкало 1126 осіб ( 588 чоловічої статі та 538 жіночої), налічувалось 194 дворових господарства, існувала православна церква.

У 1917 році румунські війська взяли Бессарабію до складу якого входило село, також в 1917 році в селі була збудована кам’яна церква-Св.Арх.Михайла.В 1946 році село відійшло до СРСР

В 1943-1944 рр пройшла мобілізація, понад 400 односельців було призвано до Радянської армії.В село з війни не повернулося понад 90 воїнів-односельчан, могили деяких і досі невідомі.

Багатовікова історія села Перебиківці зазнала не одне лихоліття.Та найстрашнішим був післявоєнний голод 1946-1947 рр.

В 1947 році в селі організовано колгосп їм.Суворова

Близько 1960 року діти знайшли турецькі золоті монети.

Похилі односельці села розповідали, що за Османської імперії в селі мешкала дівчина (перебиківчанка), та хлопець (турок), вони хотіли бути разом, але батьки дівчини не вподобали хлопця та забороняли дівчині з ним спілкуватися, якось у вечері хлопець викрав дівчину з дому та поніс до криниці, він сказав щоб бути разом потрібно померти, і разом вони стрибнули в криницю.