2020 рік

Фото без описуФото без опису

Підсумовуючи черговий бюджетний період, Департаментом фінансів облдержадміністрації проаналізовано деякі фінансові аспекти діяльності територіальних громад області та сформовано рейтинг ТГ за вісьмома фінансовими показниками:

Доходи загального фонду на 1-го мешканця. Цей показник характеризує фінансовий потенціал ТГ, спроможність забезпечувати громаду за рахунок власних ресурсів. Середній показник по громадах Чернівецької області становить 2741,6 гривень. По 13 громадах із 33, показник доходів на одного мешканця перевищує середній показник по ТГ області.

Видатки загального фонду на 1-го мешканця. Середній показник по громадах області становить 6570,6 гривень. По 14 громадах показник видатків на одного мешканця перевищує середній.

Капітальні видатки на 1-го мешканця та питома вага капітальних видатків у загальному обсязі видатків. Показники, що вказують на спроможність ТГ забезпечувати соціально-економічний розвиток. В 16 громадах (із 33) показник капітальних видатків на 1-го мешканця є більшим середнього показника по області (середнє значення - 701,9 грн). По 17 громадах частка капітальних видатків у загальному обсязі видатків перевищує середній показник по громадах області (середнє значення – 9,6 %).

Рівень дотаційності бюджетів. Вказує на залежність бюджету громади від дотаційних ресурсів з державного бюджету. Середній показник по всіх громадах області становить 24,4 %. Більше 60 % громад мають значення даного показника більше середнього.

Видатки на утримання апарату управління в розрахунку на 1-го мешканця, співвідношення видатків на утримання апарату управління з фінансовими ресурсами ТГ та питома вага заробітної плати у видатках загального фонду. Перший з яких відображає річну «вартість» утримання апарату ТГ в розрахунку на кожного жителя даної громади. Середній показник по громадах області становить 911 гривень. В 20 громадах значення даного показника значно більші середнього.

По 6 громадах області видатки на фінансування органів управління та забезпечення діяльності ради становлять більше половини обсягу власних доходів загального фонду.

Слід зазначити, що більше 70 % від обсягів видатків загального фонду місцевих бюджетів територіальних громад спрямовуються на фінансування заробітної плати.https://rada.info/upload/users_files/04416832/c92bd107e7ad2d06bf8ad354850c1bfd.jpg