Історична довідка

Клішковецька сільська рада  с. Клішківці Хотинського  повіту Бессарабії була  вибрана  на загальних  зборах жителів  села, рішення якого затверджене Хотинським повітовим комітетом  Бессарабії на початку липня 1940р. На підставі  Указу  Президії Верховної Ради від 2 серпня 1940 р. «Про включення північної  Буковини  Хотинського, Акерманського та  Ізмаільського  повітів Бессарабії  в склад УРСР» Хотинський  повіт з всіма волостями, сільськими Радами, які знаходились на  його  території, увійшов у   склад УРСР.  На підставі Указу Президії Верховної  Ради УРСР від 7 серпня 1940 р. про утворення Чернівецької області та указу Президії Верховної Ради УРСР від 12  листопада 1940 р. про  утворення районів, фондоутворювач   став називатися Клішковецькою сільською Радою  Хотинського району Чернівецької області.

В зв’язку з окупацією Чернівецької області фашистсько – румунськими загарбниками  Клішковецька сільська рада припинила свою діяльність в липні 1941р.  та відновила її в квітні 1944р. після визволення  Радянською Армією.

21 грудня 1947 р. були проведені вибори до   місцевих  Рад. 28 грудня на сесії Клішковецької сільської Ради депутатів  трудящих  був вибраний виконавчий комітет

Виконавчий комітет Клішковецької сільської  Ради  депутатів трудящих з 1963 р. в зв’язку з ліквідацією та об’єднанням Хотинського району з Новоселицьким був  підпорядкований Новоселицькій районній раді  депутатів трудящих.

В 1965 р. з складу Новоселицького району був  виділений Хотинський район і виконавчий комітет Клішковецької сільської Ради депутатів трудящих став підвідомчий Хотинській  районній Раді депутатів трудящих.

Виконавчий комітет Клішковецької сільської Ради депутатів трудящих з 7 жовтня 1977 р. став називатися  виконавчим комітетом Клішковецької сільської Ради народних депутатів на  підставі  рішення  позачергової  сьомої сесії Верховної Ради СРСР дев’ятого  скликання в день  прийняття  нової  Конституції СРСР.

У 1988 році зі складу Клішковецької сільської ради вийшла територія села Поляна і було утворено самосійний орган   Полянська сільська рада.

На  підставі Постанови Верховної Ради України від 5  березня  1992 р. “Про  порядок  ведення в дію Закону України   “Про представника Президента України” діяльність Хотинського районного виконавчого  комітету припинена  і створена Хотинська районна державна адміністрація.  Виконавчий   комітет Клішковецької  сільської  ради народних  депутатів  став  підвідомчий районній  державній адміністрації та районній Раді.

Після  прийняття  Земельного  кодексу України від 13  березня 1992 р. виконавчий  комітет  почав здійснювати  контроль за  використанням і охороною землі  і надр,  реєструвати право  власності  на  землю.

Відповідно до Закону України "Про добровільне об'єднання територіальних громад" у Чернівецькій області у Хотинському районі Клішковецька та Полянська сільські ради рішеннями від 12 серпня 2015 року об'єдналися в Клішковецьку сільську територіальну громаду з адміністративним центром у селі Клішківці, включивши до її складу села: Клішківці, Млинки та Поляна. 25 жовтня 2015 року відбулися перші вибори депутатів рад об"єднаних територіальних громад та відповідних сільських голів.

Згідно   Постанови Верховної Ради України від 17 липня 2020 року “Про утворення та ліквідацію районів» та розпорядження Кабінету Міністрів України від 12 червня 2020 року № 729-р «Про визначення адміністративних центрів та затвердження території  територіальних громад Чернівецької області», до Клішковецької територіальної громади, увійшли Клішковецька (села Клішківці, Млинки), Малинецька (село Малинці), Перебиковецька (села Перебиківці, Зелена Липа), Полянська (село Поляна), Рухотинська (села Рухотин, Блищадь, Гринячка, Корнешти), Санковецька (село Санківці), Шиловецька (село Шилівці) сільські ради. 25 жовтня 2020 року відбулися перші місцеві вибори.