ПОЛІЦЕЙСЬКИЙ ОФІЦЕР ГРОМАДИ
Охорону правопорядку на території Клішковецької територіальної громади забезпечують поліцейські офіцери громади:
МЕЛЬНИК Геннадій Вікторович (моб.тел 0969141549) - с.Клішківці;
НАГАВИЧКА Юрій Васильович (моб.тел 0931026066) - с. Корнешти, с.Блищадь, с. Перебиківці, с.Зелена Липа, с. Млинки , с. Поляна с. Рухотин;
ГОРЯЧИЙ Віталій Михайлович (моб.тел 0689275949) - с. Санківці, с. Шилівці, с. Малинці.
Поліцейський офіцер Клішковецької територіальної громади, старший лейтенант НАГАВИЧКА ЮРІЙ ВАСИЛЬОВИЧ, 25.10.1987 р.н., має семирічний стаж роботи в правоохоронних органах, вищу освіту (юридичний відділ ЧНУ ім. Ю.Федьковича), родом із села Керстенці, де і проживає. Одружений. Батько двох дітей.
Пройшов два етапи відбору та спеціальний підготовчий курс, який розробили українські та міжнародні експерти з правоохоронної діяльності.
Адреса приймальної:
село Шилівці вул. Миру, 53 Дністровського району Чернівецької області
Моб.тел. - 0931026066
Графік прийому:
Щоденно з 9.00 до 18.00
Поліцейський офіцер Клішковецької територіальної громади, лейтенант МЕЛЬНИК ГЕННАДІЙ ВІКТОРОВИЧ, 30.09.1986 р.н., має п"ятнадцятирічний стаж роботи в правоохоронних органах, вищу освіту (Чернівецький національний університет ім. Ю.Федьковича, факультет історії, політологій та міжнародного права), родом із села Гордівці, де і проживає. Одружений. Батько двох дітей.
Пройшов два етапи відбору та спеціальний підготовчий курс, який розробили українські та міжнародні експерти з правоохоронної діяльності.
Адреса приймальної:
село Клішківці вул. Струмінського, 7 Дністровського району Чернівецької області
Моб.тел. - 0969141549
Графік прийому:
Щоденно з 9.00 до 18.00
Поліцейський офіцер Клішковецької територіальної громади, сержант ГОРЯЧИЙ ВІТАЛІЙ МИХАЙЛОВИЧ, 05.10.1994 р.н., має п’ятирічний стаж роботи в правоохоронних органах, вищу освіту (Київський політехнічний інститут ім. І.Сікорського), родом із міста Хотина, де і проживає. Одружений.
Пройшов два етапи відбору та спеціальний підготовчий курс, який розробили українські та міжнародні експерти з правоохоронної діяльності.
Адреса приймальної:
село Шилівці вул. Миру,53 Дністровського району Чернівецької області
Моб.тел. - 0689275949
Графік прийому:
Щоденно з 9.00 до 18.00
Поліцейські офіцери громади виконують усі функції дільничного інспектора поліції та мають додаткові повноваження: регулювати дорожній рух, виписувати штрафи за порушення, працювати з родинами, які втрапили в складну життєву ситуацію, та інше. 90% свого часу присвячують тому, аби життя місцевого населення 12 сіл громади стало безпечнішим.
Клішковецька громада за свій кошт облаштувала робочі місця, купила спільно з Національною поліцією області автомобілі, які спеціально обладнані мигалкою та радіостанцією.
Основними завданнями дільничного інспектора поліції є:
проведення індивідуально-профілактичної роботи з особами, схильними до скоєння правопорушень;
охорона громадського порядку та забезпечення громадської безпеки;
робота з населенням та громадськими формуваннями на адміністративній дільниці щодо охорони громадського порядку й громадської безпеки;
попередження злочинів та адміністративних правопорушень;
участь у розкритті злочинів, учинених на території адміністративної дільниці.
Основними функціями дільничного інспектора поліції є:
Забезпечення прав і свобод людини, її безпеки та захист від протиправних посягань, надання у межах своїх повноважень правової, соціальної допомоги та інших послуг населенню.
Налагодження співпраці з органами державної влади та органами місцевого самоврядування, населенням і громадськими формуваннями з охорони громадського порядку у зміцненні правопорядку та профілактиці правопорушень.
Всебічне, повне й об’єктивне дослідження причин та умов, які призводять до вчинення правопорушень, унесення пропозицій щодо їх усунення, інформування населення з цих питань у своїх виступах як перед жителями адміністративної дільниці, так і через засоби масової інформації.
Організація діяльності базових дільничних пунктів поліції.
Формування позитивної громадської думки щодо стану правопорядку та діяльності дільничних інспекторів поліції, підвищення довіри населення до поліції.
Права дільничного інспектора
Відповідно до Положення про службу дільничних інспекторів поліції в системі Міністерстві внутрішніх справ України, дільничний інспектор з метою виконання покладених на нього обов’язків має право:
Вимагати від громадян і службових осіб, які порушують громадський порядок, припинення правопорушень та дій, що перешкоджають здійсненню повноважень поліції, виносити на місці усне попередження особам, які допустили малозначні адміністративні порушення, а в разі невиконання зазначених вимог застосовувати передбачені законодавством України заходи примусу.
Перевіряти у громадян при підозрі у вчиненні правопорушень документи, що засвідчують їх особу, а також інші документи, необхідні для з’ясування питання щодо додержання правил, нагляд і контроль за виконанням яких покладено на поліцію.
Виявляти і вести облік осіб, які підлягають профілактичному впливу, на підставі та в порядку, встановленому законодавством України, виносити їм офіційне застереження про неприпустимість протиправної поведінки, зразок якого наведено у додатку 2 до цього Положення.
Викликати громадян і службових осіб за справами і матеріалами, які перебувають у його провадженні або в провадженні слідчого (за його дорученням). У випадках і в порядку, що передбачені Кримінально-процесуальним кодексом України і Кодексом України про адміністративні правопорушення, здійснювати привід громадян і посадових осіб, які без поважних причин ухиляються від явки за викликом.
Викликати осіб, які систематично вчиняють порушення громадського порядку та інші правопорушення, для винесення їм офіційного застереження про неприпустимість протиправної поведінки.
Доставляти до міськрайоргану і затримувати осіб, які вчинили адміністративне правопорушення, якщо вичерпані інші заходи впливу.
Відповідно до пункту 5 частини першої статті 11 Закону України «Про поліцію» затримувати і тримати у спеціально відведених для цього приміщеннях військовослужбовців, які вчинили діяння, що підпадають під ознаки злочину або адміністративного правопорушення, до передачі їх військовослужбовцям Військової служби правопорядку у Збройних Силах України або військового командування.
Складати протоколи про адміністративні правопорушення та накладати адміністративні стягнення на громадян, які вчинили адміністративні правопорушення, відповідно до Кодексу України про адміністративні правопорушення. Проводити особистий огляд, огляд речей, вилучення речей і документів, застосовувати інші передбачені законодавством заходи забезпечення провадження у справах про адміністративні правопорушення.
Входити безперешкодно в будь-який час доби:
на територію і в приміщення підприємств, установ і організацій, у тому числі митниці, та оглядати їх з метою припинення злочинів, переслідування осіб, підозрюваних у вчиненні злочину, при стихійному лихові та інших надзвичайних обставинах;
до житла чи до іншого володіння особи, яка перебуває під адміністративним наглядом, з метою перевірки виконання встановлених судом обмежень.
Забороняється входити на територію і в приміщення посольств, консульств, місій іноземних держав, а також до приміщень іноземних громадян, які користуються дипломатичним імунітетом.
Затримувати і доставляти до органів внутрішніх справ відповідно до Закону України «Про поліцію» осіб, підозрюваних у вчиненні злочину, обвинувачених, які переховуються від дізнання, слідства чи суду, засуджених, які ухиляються від виконання кримінального покарання, – на строки і в порядку, передбачені законом, щодо яких як запобіжний захід обрано взяття під варту, – на строк, встановлений судом, але не більше десяти діб.
Використовувати безперешкодно транспортні засоби, що належать підприємствам, установам, організаціям і громадянам (крім транспортних засобів дипломатичних, консульських та інших представництв іноземних держав, міжнародних організацій, транспортних засобів спеціального призначення), для проїзду до місця події чи стихійного лиха, доставлення до лікувальних закладів осіб, які потребують невідкладної медичної допомоги, переслідування правопорушників та доставлення їх до органів внутрішніх справ.
Уживати до осіб, які вчинили насильство в сім’ї, заходів, передбачених статтею 6 Закону України «Про попередження насильства в сім’ї».
У невідкладних випадках безперешкодно і безкоштовно користуватися засобами зв’язку, що належать підприємствам, установам, організаціям, а засобами зв’язку, що належать громадянам, – за їхньою згодою.
Застосовувати заходи фізичного впливу, спеціальні засоби та вогнепальну зброю в порядку, установленому Законом України «Про поліцію».
Підписувати і надсилати запити: до інформаційних, за місцем роботи правопорушників, закладів охорони здоров’я.
Обов’язки дільничного інспектора поліції
Дільничний інспектор поліції повинен постійно вивчати та аналізувати оперативну обстановку на адміністративній дільниці.
Дільничний інспектор поліції повинен знати:
територію адміністративної дільниці, її особливості, систему доріг, розташування й режим роботи підприємств, установ та організацій усіх форм власності, баз, складів, інших місць збереження товарно-матеріальних цінностей, а також об’єктів дозвільної системи, аптеки, інші місця збереження наркотичних засобів та психотропних речовин, порядок їх охорони, місця стоянок транспортних засобів, а в сільській місцевості – усі населені пункти, фермерські господарства, лісові масиви, заготівельні та переробні організації, можливі місця незаконного вирощування посівів снотворного маку чи конопель, місця зберігання і переробки врожаю цих культур, які містять наркотичні речовини;
населення адміністративної дільниці, характер його зайнятості, етнічний склад, місцеві звичаї, традиції та культуру;
кількість скоєних на адміністративній дільниці злочинів, обставини, які призводять до їх скоєння, осіб, поведінка яких контролюється працівниками органів внутрішніх справ, прикмети осіб, що підозрюються у скоєні злочинів, осіб, що скоїли злочини, викрадених речей та транспортних засобів, які перебувають у розшуку;
законодавство, що регламентує діяльність служби дільничних інспекторів поліції, питання організації охорони громадського порядку та громадської безпеки, боротьби зі злочинністю, а також керуватися ними у повсякденній діяльності;
місця концентрації осіб, схильних до скоєння адміністративних правопорушень та злочинів;
сили та засоби, які залучаються до охорони громадського порядку, попередження й розкриття злочинів та адміністративних правопорушень;
порядок огляду місця події, виявлення, закріплення та вилучення слідів злочину та інших речових доказів, дії дільничного інспектора поліції на місці вчинення злочину, а також оформлення процесуальних документів, які складаються за дорученням слідчого.
Дільничний інспектор поліції має надавати допомогу громадянам, службовим особам, підприємствам, установам, організаціям, громадським організаціям у здійсненні їх законної діяльності, якщо їм чиниться протидія або загрожує небезпека з боку правопорушників.