ПРАВИЛА ПОВОДЖЕННЯ У ЛІСІ

Дата: 22.05.2023 10:30

Фото без описуЗ кожним днем температурні показники піднімаються все вище і по всій території області встановлюється сонячна та майже літня погода. Тож у вільний час громадяни зазвичай вирушають на відпочинок на природу, у парки, лісові масиви та до водойм. Проте часом за розвагами та позитивними емоціями люди забувають про елементарні правила пожежної безпеки. Така недбалість може призвести до масштабної пожежі чи іншої надзвичайної події. Служба порятунку закликає вас суворо дотримуватися правил пожежної безпеки та не провокувати пожежі в природних екосистемах. Під час відпочинку на природі необхідно пам'ятати, що порушення правил пожежної безпеки несе загрозу не лише навколишньому середовищу, але й, в першу чергу, вашому життю та здоров'ю.

1. Не розводьте вогнище в лісі. Відпочивайте лише у спеціально відведених лісових зонах відпочинку.
  2. Не підпалюйте суху траву на полях або галявинах у лісі.
  3. Не кидайте непогашені сірники або недопалки.
  4. Не користуйтеся в лісі різними піротехнічними виробами: петардами, бенгальськими вогнями, фейєрверками, «повітряними ліхтариками» тощо.
  5. Не заїжджайте безпосередньо в ліс транспортними засобами. Іскри від них можуть спричинити пожежу
  6. Не залишайте на сонці пусті пляшки, залишки скла та сміття, що легко загораються і можуть спричинити пожежу
  7. Не стріляйте з вогнепальної зброї у пожежонебезпечний період.
  8. Не влаштовуйте поблизу лісу різноманітні вогняні шоу.
  9. Не смітіть у лісі. Після відпочинку використані пластикові пляшки, пакети, консервні банки, скляний посуд, папір заберіть із собою та викиньте на смітник.

Дністровський районний відділ Головного управління ДСНС України у Чернівецькій області.