13 листопада у світі відзначається Міжнародний день сліпих

Дата: 13.11.2022 12:41

Ця дата покликана привернути увагу здорових людей, до проблем тих, хто втратив зір і опинився у важких життєвих обставинах. В селі Рухотин проживає дівчина, Пінтя Маріанна Іванівна. Гарна, талановита, незалежна як наша Україна, так як народилася Маріанна 24 серпня 2002 року. На долю дівчини лягли важкі життєві випробування, адже у 2 роки, вона втратила зір. Батьки ніколи не покидали надії на те, що дитину вилікують, але нажаль лікування не дало позитивних результатів. Вирок лікарів -"зір не відновиться ніколи..."

У 2020 році закінчила Львівську школу інтернат для  дітей з порушенням зору. Маріанна завжди мріяла допомагати людям, та здобути гідну професію, тому вступила до коледжу у місті Генічеськ Херсонської області, за спеціальністю "Медсестра-масажист". З початком війни навчається вдома та дистанційно закінчує 4 курс. Свої навички професії втілює на практиці, роблячи масаж жителям с.Рухотин та ближніх сіл. Хороші відгуки та подяка від людей - найкраща нагорода для неї!

Маріанна не бачить, та Бог дав її добре, чуйне серце, гарну вроду, стійкий характер та ще багато талантів. Мар'янка також дуже добре грає в шахмати, тому неодноразово ставала призеркою та здобувала перші місця серед дітей з вадами зору. Маріанна працює з комп'ютером, телефоном за допогою особливої програми для сліпих.

Ця "Чудо-дівчина" відкрила ще один талант -  вона пише віршів. Натхнення до написання того чи іншого твору приходить до неї через різні події її життя. Про кохання: тому, що закохана і кохана. Її хлопець також із вадами зору. Але не дивлячись на це, Ярослав її добре розуміє, підтримує,  і в них спільні інтереси. Про Маму - бо це сум, любов та розлука тому, що мама вже 10 років працює в Італії. Про Україну та війну - адже сама пережила захоплення та виїзд від рашистів з окупованого м. Генічеськ.

Її вірші можна прочитати на її телеграм каналі -https://t.me/ostrivetztvorchosti

Баче серцем, відчуває серцем, співчуває та переживає серцем, і проживає своє життя сповнене різними подіями. Дякує Богові за кожен день, та не покидає надії побачити сонце своїми очима...

ЗАХИСНИКИ І ЗАХИСНИЦІ

Їм не страшні сердиті морози,

І холодні, сильні вітри.

Дя них біль - це мамині сльози,

А не травма руки, чи ноги.

Їх не злякати вже кулеметом,

Й танк не стане на заваді їм,

Вони будуть йти лютим заметом,

Лиш, щоб принести мир нам усім.

Їм стали звичні постріли гармат,

І перестрілки - вже, як кава.

Військова форма - ніби то наряд,

Хоча брудна і не яскрава.

Для них тепло - це звільнені міста,

А холод - це загиблі друзі.

Для них ліжком стала рідна земля,

А відсіччю "Бендера смузі".

Вони - ті, хто захищають нас -

Захисники і Захисниці.

Сьогодні квіти і пісні для вас,

Сміливі хлопці й молодиці.