Президент України Володимир Зеленський підписав указ про продовження воєнного стану на 30 діб з 26 березня.

Дата: 24.03.2022 09:52

14 березня Президент підписав Указ №133/2022 «Про продовження строку дії воєнного стану в Україні». 15 березня народні депутати підтримали законопроєкт № 7168 «Про затвердження Указу Президента України «Про продовження строку дії воєнного стану в Україні»».

Закон № 2119-IX, який був опублікований 18 березня 2022 р. у «Голосі України» №59(7809) і уже набрав чинності.

Нагадаємо, запровадження особливого правового режиту «воєнний стан» передбачає надання відповідним органам державної влади, військовому командуванню, військовим адміністраціям та органам місцевого самоврядування повноважень, необхідних для відвернення загрози, відсічі збройної агресії та забезпечення національної безпеки, усунення загрози небезпеки державній незалежності України, її територіальній цілісності, а також тимчасове, зумовлене загрозою, обмеження конституційних прав і свобод людини та громадянина, а також прав і законних інтересів юросіб із зазначенням строку дії цих обмежень.

Воєнний стан продовжено з 5 години 30 хвилин 26 березня 2022 року ще на 30 діб – до 25 квітня.