КЛІШКОВЕЦЬКА ТЕРИТОРІАЛЬНА ГРОМАДА
Чернівецька область, Дністровський район

Село Малинці

Село Малинці - Перша писемна згадка про село Малинці. За однією з версій назва села походить від імені угорського князя Малича, у власність якого попало село в першій половині ХІУ (14) століття після розгрому татар угорським королем Людовіком І. Інша версія походження назви села – це від слова «малина», якої було так багато в лісі с. Малинці. В подальшій історії жителі села , як і всього краю терпіли  гніт різних завойовників, інтереси яких нерідко мали зацікавлення м. Хотин. Після «Бухарестського» мирного договору Хотинщина, в складі з с. Малинці відійшли до Російської імперії. Змінювались правителі, піднімались і занепадали феодальні клани, приходили і відходили різні завойовники, але один фактор залишався постійним – українське селянство зберігало і примножувало свою національну ідентичність. 

   З давніх-давен частина селян с. Малинці займалися домашніми промислами, а саме кушнірством, гончарством, деревообробкою, плетінням соломи та килимарством.    

   Після скасування кріпосного права у 1868 році, виникла потреба в освічених людях , а тому  у 1869 році було відкрито школу. Це була семирічна школа, де навчалося 205 хлопчиків та 196 дівчат, така кількість учнів свідчить про прагнення жителів села дати своїм дітям освіту.

    У 1887 році було збудовано нову церкву, священики якої брали активну участь у становленні та розвитку освіти. Свідчення про вказаний факт зазначено в «подякі Кишенівської  єпархії» за 1896 рік священнику с. Малинці Ф. Данилову. Відкрито також було однокласне училище, де діти жителів села навчалися різних професій.

   Славна сторінка жителів села Малинці - це участь у Хотинському повстанні. На чолі з учителем місцевої школи Д.Чекмаком вони організували повстанський загін, який чинив впертий опір румунським окупантам. Після поразки повстання повстанці перейшли річку Дністер та влилися в склад Червоної Армії.

Велика Вітчизняна війна, у якій брали участь понад 200 малинчан. Із звільненням села в 1944 році, почалась його «радянізація», в 1949 році утворено два колгоспи: імені «Тимошенка» та імені «Будьонного», а потім вони злилися в один – імені « І.Франка» 

 

 

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь