Вкотре нагадуємо! Вогняна стихія поглинає на своєму шляху все живе!
Щороку із настанням весняного періоду починається сезон паління залишків опалого листя, сухої трави та інших рослинних решток. Люди, які палять суху траву, завжди переконані, що цим вони покращують врожайність. Це твердження – міф. Земляний родючий покрив, на якому спалюють траву, відновлюється лише через 5-6 років. Як бачимо на практиці, такі діяння призводять до великої біди та завдають шкоди довкіллю, здоров’ю людини.
Під час воєнного стану спалювання сухостою, сухої трави та чагарників може розцінюватися як акт диверсії. Таке рішення прийняли шляхом внесення змін до Кримінального кодексу України 3 березня 2022 року. Законодавці у статті “Диверсія”, окрім існуючих злочинів, передбачили навмисні підпали сухостою. Це пов’язано з тим, що під час воєнного стану витрачаються додаткові сили, засоби та кошти для боротьби з загоряннями. Надалі фіксація таких порушень може класифікуватися не тільки накладанням штрафу, а й кримінальною відповідальністю: за злочини, передбачені статтею “Диверсія”, караються від 15 років до довічного ув’язнення.
Звертаємось до громадян громади з проханням НЕ ПРОВОДИТИ випалювання сухої рослинності та сміття під час господарювання на своїх присадибних ділянках. Адже неконтрольоване горіння може викликати перекидання вогню на житлові масиви. За можливості проводьте превентивні бесіди із сусідами, які нехтують попередженнями.
Пам'ятайте, що під час воєнного стану такі дії становлять додаткову небезпеку, відволікають від виконання бойових завдань підрозділів рятувальників, військових та правоохоронних органів, а відтак знижують обороноздатність країни.
Вкотре нагадуємо! Вогняна стихія поглинає на своєму шляху все живе!