Міжнародний день пам"яті жерв Голокоста.
У всьому світі сьогодні вшановують пам’ять жертв Голокосту. 27 січня 1945 року війська 1-го Українського фронту звільнили один із найбільших нацистських таборів смерті – «Аушвіц-Біркенау» в польському місті Освенцим, де були замордовані і загинули орієнтовно від 1,5 до 2,2 млн людей. Близько 1,5 мільйона з них були вихідці з території сучасної України.
З початком повномасштабного вторгнення РФ в Україну ключові місця памʼяті про Голокост в Україні стали обʼєктами нападу з боку російських загарбників.
Так, 1 березня 2022 року, через вісім десятиліть після масових розстрілів нацистами в урочищі Бабин Яр у Києві близько 100 тис. цивільних громадян і військовополонених, серед яких були євреї і роми, червоноармійці, комуністи, підпільники Організації українських націоналістів, в’язні Сирецького концтабору та навіть пацієнти психіатричної лікарні імені Павлова, було скоєно ракетний удар РФ по Бабиному Яру, що є символом Голокосту в Східній Європі.
У 2022 році російські снаряди також влучили у центральний монумент меморіалу Дробицький Яр у Харкові, відоме місце масових розстрілів цивільного, насамперед єврейського, населення нацистами під час Другої світової війни. За різними оцінками, тут поховано від 14 до 20 тисяч жертв нацизму.
Світ має дати консолідовану відповідь на звірства Росії, аби страшні злочини минулого не повторились у сьогоденні
Вічна памʼять жертвам Голокосту.