Навчальний тренінг "Медіаграмотність в умовах війни"

Дата: 02.06.2023 15:24

Аудиторія юних інтернет-користувачів в Україні неухильно зростає, та відповідно збільшуються ризики для дітей потрапити у небезпеку.

В чому ж головні небезпеки Інтернету? Чим віртуальне інтернет-середовище відрізняється від реального? Як впливає на дітей, як змінює їхнє спілкування? Від яких небезпек дорослі мають застерегти дитину, як допомогти і навчити себе убезпечувати? Ці питання хвилюють і батьків, і вчителів, і учнів закладів освіти Клішковецької територіальної громади; і вони мають бути компетентними.

Працівники управління молоді та спорту Чернівецької обласної військової адміністрації спільно з Управлінням патрульної поліції у Чернівецькій області провели навчальний тренінг "Медіаграмотність в умовах війни" для учнівської молоді  в ОЗО «Шиловецький ЗЗСО І –ІІІ ст.». Учасників ознайомили з актуальною сьогодні інформацією - боротьбою з фейками, маніпуляціями в інтернеті та медіа, а також протидією інформаційній агресії ворога.

Під час навчального тренінгу присутні  зрозуміли, що «стати медіаграмотним» – не означає пройти якісь курси, вивчитися, отримати сертифікат, і на цьому все.

Переконалися, що  «медіаграмотність» – це практичний навик, риса стилю життя.

Пересвідчилися, що «медіаграмотна людина», якщо бачить сумнівну інформацію, намагається її перевірити. Це людина, яка не просто пливе за інформаційною течією, а критично сприймає цей потік.

Усвідомили, що інформація  позбавлена ореолу святості чи таємничості. Зараз повідомлень та новин – надлишок.

Вони знають, що контент творить кожен, хто хоче його творити.

Впевнені, що інформації стало багато, тому гостро постала проблема її аналізу та критичного сприйняття, щоб відсіяти неправду.