Навчальний тренінг "Медіаграмотність в умовах війни"
Аудиторія юних інтернет-користувачів в Україні неухильно зростає, та відповідно збільшуються ризики для дітей потрапити у небезпеку.
В чому ж головні небезпеки Інтернету? Чим віртуальне інтернет-середовище відрізняється від реального? Як впливає на дітей, як змінює їхнє спілкування? Від яких небезпек дорослі мають застерегти дитину, як допомогти і навчити себе убезпечувати? Ці питання хвилюють і батьків, і вчителів, і учнів закладів освіти Клішковецької територіальної громади; і вони мають бути компетентними.
Працівники управління молоді та спорту Чернівецької обласної військової адміністрації спільно з Управлінням патрульної поліції у Чернівецькій області провели навчальний тренінг "Медіаграмотність в умовах війни" для учнівської молоді в ОЗО «Шиловецький ЗЗСО І –ІІІ ст.». Учасників ознайомили з актуальною сьогодні інформацією - боротьбою з фейками, маніпуляціями в інтернеті та медіа, а також протидією інформаційній агресії ворога.
Під час навчального тренінгу присутні зрозуміли, що «стати медіаграмотним» – не означає пройти якісь курси, вивчитися, отримати сертифікат, і на цьому все.
Переконалися, що «медіаграмотність» – це практичний навик, риса стилю життя.
Пересвідчилися, що «медіаграмотна людина», якщо бачить сумнівну інформацію, намагається її перевірити. Це людина, яка не просто пливе за інформаційною течією, а критично сприймає цей потік.
Усвідомили, що інформація позбавлена ореолу святості чи таємничості. Зараз повідомлень та новин – надлишок.
Вони знають, що контент творить кожен, хто хоче його творити.
Впевнені, що інформації стало багато, тому гостро постала проблема її аналізу та критичного сприйняття, щоб відсіяти неправду.