Відбулася презентація книги "Йому усміхалися зорі", присвячена Леоніду КАДЕНЮКУ

Дата: 01.02.2023 16:43

31 січня депутат Клішковецької сільської ради, засновниця і керівник Клішковецького шкільного історико-краєзнавчого музею «Буковина – край космічний», володарка нагрудної відзнаки «Зірка космонавта Каденюка» Наталія МЕЛЬНИЧУК презентувала книгу спогадів «Йому усміхалися зорі… Спогади сучасників про Першого космонавта незалежної України Леоніда Каденюка», присвячену нашому Леоніду Каденюку, славетному буковинцю, генерал-майору авіації, військовому льотчику-випробувачу, астронавту, Герою України, який відійшов у вічність 31 січня 2018 року.

Під час заходу присутні переглянули фільм-спомин «Пишемо історію. Перший космонавт незалежної України Леонід Каденюк» (1 Перший національний телевізійний канал) та мультимедійну презентацію книги спогадів.

Серед запрошених гостей, окрім односельчан та родичів космонавта, були присутні здобувачі освіти чернівецьких ліцеїв та гімназій, члени «Клубу юних техніків імені Леоніда Костянтиновича Каденюка», вчителі та викладачі учбових закладів міста Чернівці, журналісти, діячі культури.

Своїми спогадами про Леоніда Каденюка поділилися:

Ченківський Василь, Клішковецький сільській голова (2004–2020), завідувач відділу Пенсійного фонду України в Чернівецькій області;

Каденюк Іван, двоюрідний брат космонавта, полковник у відставці;

Марусик Тамара, проректорка Чернівецького національного університету ім. Юрія Федьковича;

Бауер Михайло, народний депутат Верховної Ради України (2002–2006), екскерівник Чернівецького обласного управління освіти;

Корнєв Юрій, відомий журналіст, генеральний директор, професор НАУ;

Бєлова Лариса, поетеса, відома буковинська вокалістка;

Яценко Віталій, директор Чернівецького центру юних техніків ім. Леоніда Каденюка;

Філяк Наталія, директорка ЧОУНБ ім. Михайла Івасюка.