КЛІШКОВЕЦЬКА ТЕРИТОРІАЛЬНА ГРОМАДА

У Чернівецькій області запустили проєкт щодо посилення економічної спроможності громад з бюджетом 1 млн. євро

Дата: 10.01.2023 16:09

У Чернівецькій області запустили проєкт щодо посилення економічної спроможності громад — закуплять сучасне обладнання для шкіл, виділять гроші на ремонт приміщень для бізнесу та сформують систему контролю за містобудівним кадастром. На проєкт виділили 1 мільйон євро.

Як пише Суспільне, про це в етері Українського радіо: Буковина повідомила керівниця проєкту "Об'єднання громад задля сталого економічного зростання" Неля Малько.

Згідно з проєктом, планують осучаснити шкільні майстерні та розвинути професійно-технічний напрямок — надати школам автоматизоване обладнання, вишивальні машинки, 3D-принтери для друку харчовими чорнилами тощо.

"Ми плануємо, щоб громади співпрацювали з училищами й на базі старшої школи створювали такі філіали. Тоді дітям не доведеться їхати в Чернівці чи інші великі міста, а можна буде здобути професійно-фахову освіту на місці", — каже Малько.

Також в рамках проєкту можна буде відремонтувати 3-4 комунальних приміщення, щоб передати їх в оренду бізнесу.

Вісім громад долучаться до формування геоінформаційної системи містобудівного кадастру задля прозорості роботи громад, решта — не мають можливості співфінансувати цей напрям.

Загалом, у проєкті візьмуть участь 13 громад області: Новоселицька, Глибоцька, Великокучурівська, Тереблеченська, Кам'янська, Сторожинецька, Красноїльська, Конятинська, Селятинська, Рукшинська, Клішковецька, Мамаївська та Мамалигівська. Вони можуть співфінансувати проєкт у всіх напрямках або долучитись до декількох.

Як зазначає Суспільне, завершити всі роботи мають середини 2024 року, однак терміни можуть перенести через затримки виплат з казначейства.

Проєкт створила асоціація громад "Агенція розвитку громад Буковини". До неї входять 19 громад області.

"Букінфо"