З ДНЕМ УКРАЇНСЬКОЇ ДЕРЖАВНОСТІ !

Дата: 28.07.2022 13:40

Шановна громадо! 28 липня цього року Україна вперше відзначає День Української Державності. Це свято в Україні відзначається вперше і пов’язане з утворенням понад тисячолітніх традицій українського державотворення, яке корінням сягає часів заснування міста Києва, столиці Київської Русі й сучасної України. Ми розуміємо, що українській державності не 30, а понад тисяча років. І ніхто не зможе забрати від нас те, за що боролися і віками будували тисячі поколінь українців.

Будьмо сильні, маймо міцну віру, живімо майбутнім, бережімо дітей і рідних, шануймо традиції, нашу історичну та культурну спадщину, допомагаймо ближнім, а особливо нашим воїнам, і все буде Україна!

_________________________________________________________

Символічно це свято прив’язане до Дня хрещення Русі-України, яке відзначалося у цей день протягом багатьох років.

Свято встановлено указом президента Володимира Зеленського 24 серпня 2021 року, підписаним під час урочистостей до тридцятої річниці незалежності України. Зеленський підписав указ під час параду.

25 серпня він вніс законопроєкт, за яким це свято мало стати вихідним днем.

31 травня 2022 року Верховна Рада підтримала цей законопроєкт: «за» проголосували 257 народних депутатів. Закон набрав чинності 9 червня цього року.

Отже, у мирний час День Української Державності стане вихідним днем. Однак, цього року українцям у цей день доведеться йти на роботу. Адже в країні триває воєнний стан. Його поки що продовжили до 23 серпня.

А під час воєнного стану норми статті 73 Кодексу законів про працю щодо святкових днів не застосовують. Ці зміни були внесені Верховною Радою 15 березня в законі “Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану”.