Сучасні сімейні форми виховання на Україні.

Дата: 13.07.2022 10:44

Усиновлення – це прийняття дитини в сімю на правах рідної. Усиновлювачі стають повноправними батьками дитини. При усиновленні держава надає таку ж грошову допомогу ,як і при народженні дитини.

Опіка/піклування – це форми виховання, завдяки яким опікун/піклувальник приймає в сім’ю дитину і стає її законним представником тільки до повноліття чи до завершення навчання. Держава щомісячно виділяє 2,5 прожиткових мінімуми на дитину,а на дитину з інвалідністю  - 3,5  прожиткових мінімуми.

Прийомна сім’я – це сім’я або окрема особа, що не перебуває у шлюбі(прийомні батьки), яка добровільно взяла на виховання та спільне проживання від однієї до чотирьох прийомних дітей. Держава щомісячно виділяє 2,5 прожиткових мінімуми на кожну дитину,а на дитину з інвалідністю – 3,5 прожиткових мінімуми.

Патронат над дитиною – це «швидка сімейна допомога» дитині та її сім’ї, яка передбачає тимчасовий догляд, виховання та реабілітацію дитини в сім’ї патронатних вихователів на період подолання нею, її батьками або іншими законними представниками складних життєвих обставин.

Дитячий будинок сімейного типу – це окрема сім’я, або особа,що не перебуває у шлюбі(батьки – вихователі),що взяла на виховання та спільне проживання не менше, як п’ять дітей-сиріт,дітей,позбавлених батьківського піклування(вихованців). Водночас загальна кількість дітей,включаючи рідних, у такій сімї не може перевищувати десяти осіб.

Фінансування – 2,5 прожиткових мінімуми на кожну дитину, 3,5 прожиткових мінімуми – на дитину з інвалідністю.

Служба у справах дітей Клішковецької сільської ради.