Дністровською окружною прокуратурою вживають заходи у сфері охорони дитинства.

Дата: 07.07.2022 14:31

Упродовж 2021-2022 років скеровано до суду 11 обвинувальних актів відносно жителів Дністровського району, за фактами злісного ухилення від сплати встановлених рішенням суду коштів на утримання дітей (аліментів), за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.164 КК України.

Встановлено, що відповідно до рішень судів, чоловіки зобов’язані сплачувати на користь колишніх дружин аліменти на утримання неповнолітніх дітей.

Однак, обвинувачені будучи належним чином повідомлені та достовірно знаючи про встановлений судом обов’язок сплачувати аліменти, маючи умисел на злісне ухилення від їх сплати, ігноруючи дані рішення та ухиляючись від його виконання, будучи фізично здоровими, при цьому не вживали офіційних заходів до працевлаштування, однак отримували дохід від тимчасових заробітків з найму, умисно, протиправно всупереч Конституції України та Сімейного кодексу України, відповідно до яких батьки зобов'язані утримувати дітей до їх повноліття, не сплачували встановлені судом кошти (аліменти) що сукупно складає суму виплат більше, як за три місяці відповідних платежів, що призвело до виникнення заборгованості.

Так судами 9 осіб визнано винуватими у скоєнні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 164 КК України та призначено покарання у виді громадських робіт.

Крім цього, 2 кримінальні провадження, на даний час, перебувають на розгляді в Кельменецькому районному суді.

Примітка: відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.

Дністровська окружна прокуратура