Головне управління ДПС у Чернівецькій області І Н Ф О Р М У Є.
Пільгу щодо незастосування РРО надано і селищам
У Головному управлінні ДПС у Чернівецькій області роз’яснюють, фізичним особам-підприємцям – платникам єдиного податку дозволено здійснювати торгівлю товарами (крім підакцизних) без РРО як на території села, так і на території селища.
Такі зміни передбачені постановою Кабінету Міністрів України від 09.02.2022 № 95 «Про внесення змін до переліку окремих форм та умов проведення діяльності у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, яким дозволено проводити розрахункові операції без застосування реєстраторів розрахункових операцій та/або програмних реєстраторів розрахункових операцій з використанням розрахункових книжок та книг обліку розрахункових операцій», яку оприлюднено на Урядовому порталі.
Зазначений Перелік затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 23 серпня 2000 року № 1336.
Закон України 1914 – податковий борг: Податківці можуть обмежувати виїзд боржників за межі України
Заступник начальника Головного управління ДПС у Чернівецькій області Загарюк Микола поінформував громадськість, що Закон № 1914, починаючи з 1 січня 2022 року, наділив податкові органи можливістю застосовувати тимчасове обмеження у праві виїзду керівника юридичної особи або постійного представництва нерезидента – боржника за межі України як забезпечувальний захід виконання судового рішення або рішення керівника контролюючого органу про стягнення суми податкового боргу.
За його словами відповідні зміни внесено до статей 14, 20, 87 та 91 Кодексу, статей 283 і 289-2 Кодексу адміністративного судочинства України та статті 6 Закону України від 21 січня 1994 року № 3857-XII «Про порядок виїзду з України і в’їзду в Україну громадян України». Важливо розуміти, що таке обмеження може запроваджуватись виключно на підставі рішення суду щодо керівника платника податків – боржника та полягає у тимчасовій забороні його виїзду за межі України. У зв’язку з введенням нового інструменту та необхідністю його реалізації на практиці:
Перше - уточнено право контролюючого органу на отримання інформації щодо боржників. Зокрема, податкові органи вправі отримувати безоплатно від державних органів, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій усіх форм власності та їх посадових осіб, у тому числі від органів, які забезпечують ведення відповідних державних реєстрів (кадастрів), не лише інформацію, документи і матеріали що необхідні для контролю за нарахуванням та сплатою податків, а й конкретно – стосовно керівників юридичних осіб або постійних представництв нерезидентів-боржників (у визначених Кодексом випадках).
Друге - надано право контролюючому органу звертатися до суду щодо встановлення тимчасового обмеження у праві виїзду керівників юридичних осіб або постійних представництв нерезидентів-боржників за межі України у разі невиконання податкового обов'язку щодо сплати грошових зобов'язань, що призвело до виникнення у такої юридичної особи або постійного представництва нерезидента податкового боргу.
*Зміни та доповнення до норм Податкового кодексу України внесені Законом України від 30 листопада 2021 року № 1914-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень» набрали чинності з 1 січня 2022 року.
Продавцям алкоголю: з 1 січня 2022 року змінилися вимоги до заповнення розрахункових документів при застосуванні РРО/ПРРО при роздрібній торгівлі алкогольними напоями
У Головному управлінні ДПС у Чернівецькій області наголошують, що змінами внесеними до Закону України від 6 липня 1995 року № 265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» (далі – Закон № 265/95), встановлюється обов’язок для суб’єктів господарювання при застосуванні РРО/ПРРО зазначати у розрахункових документах цифрове значення штрихового коду марки акцизного податку (серія та номер) при роздрібній торгівлі алкогольними напоями . Ця вимога застосовується з 1 січня 2022 року.
Пункт 11 статті 3 Закону № 265/95 в редакції Закону № 1914.
Як здійснюється програмування найменування товарів (послуг) через ПРРО?
Фахівці Головного управління ДПС у Чернівецькій області роз'яснюють, програмування найменування товарів (послуг) через програмний реєстратор розрахункових операцій здійснюється оператором (касиром) самостійно шляхом додавання таких товарів за допомогою самого програмного забезпечення або за допомогою імпорту раніше підготованого переліку номенклатури, який формується для кожного програмного забезпечення у окремому форматі згідно з інструкцією, що додається до того ж архіву, що і програмне забезпечення.