До уваги страхувальників  Хотинського  відділення фінансування матеріального забезпечення

Дата: 15.06.2021 12:29

Допомога по тимчасовій втраті працездатності фінансується Фондом соціального страхування України з метою компенсації застрахованим особам втраченого за час лікування, догляду за хворими дітьми або самоізоляції від COVID-19 заробітку. Її розмір залежить від середнього доходу працівника та тривалості його страхового стажу: 50 % середньої зарплати (страховий стаж до 3 років), 60% середньої зарплати (страховий стаж від 3 до 5 років), 70% середньої зарплати (страховий стаж від 5 до 8 років) і 100 % (страховий стаж – понад 8 років), а в разі самоізоляції – 50 % доходу незалежно від тривалості страхового стажу. Водночас, для медичних працівників Фондом соціального страхування України компенсує втрачений за час ізоляції від COVID-19  заробіток у розмірі 100% середнього доходу.

Фото без опису

За підсумками січня-травня 2021 року середньоденний розмір допомог за лікарняними листками зріс на 25,1 % порівняно з тим же періодом 2020 року і склав 261,56 грн у середньому по Хотинському відділенню.

Нагадаємо, у зв’язку із пандемією видатки Фонду за лікарняними листками почали суттєво зростати з 2020 року. Зокрема, за підсумками І кварталу 2021 року видатки Фонду за лікарняними зросли на 767,2 тис.грн, або 22,4 % відносно того ж періоду минулого року.

Зверніть увагу, дата фінансування допомог від Фонду прямо залежить від дати подання роботодавцем заяви-розрахунку на виплату коштів працівнику.

Станом на 11.06.2021  Хотинським відділенням управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування у Чернівецькій області   профінансовано страхувальникам заяви-розрахунки за період з 15.04.2021 по 19.04.2021 в сумі 126,8 тис. грн.

Загальний залишок непрофінансованих заяв-розрахунків, які прийняті з 20.04.2021 по 11.06.2021, складає  1804,5 тис. грн. в кількості  172 заяв, в т.ч.:

-         по тимчасовій непрацездатності – 1 007,0 тис. грн.

-         по вагітності і пологах – 788,1 тис. грн.

-         на поховання – 4,1 тис. грн.

-         по тимчасовій непрацездатності внаслідок нещасного випадку на виробництві – 5,3 тис. грн.