Реалізація практичного завдання від програми DOBRE

Дата: 25.08.2020 15:02

Фото без опису12 серпня 2020 року під час співбесіди команди Клішковецької ОТГ з представниками програми USAID DOBRE було озвучено, а вже 13 серпня 2020 отримано листа з суттю практичного завдання.

З огляду на карантинні обмеження та обмеження у часі робочою групою було визначено наступні форми співпраці з мешканцями громади шляхом опитування:

- безпосереднє фактичне опитування (або вуличне анкетування);

- заповнення Google форми, на яку спрямовувалися мешканці безпосередньо із офіційного сайту громади, зі сторінки Клішковецької ОТГ у соціальній мережі Facebook;

- запущено опитування у спільноті у вайбері;

- голосування за допомогою скриньки під час надання послуг працівниками сільської ради та на робочих місцях працівниками комунальних установ, а також на малих зібраннях громадян у рамках карантинних умов.

У  Вайбері (група «Проект DOBRE») опитано 22 мешканців громади, за запрошеннями.

У електронному опитуванні взяло участь 367 мешканців.

Безпосередньо опитано 355 мешканців, причому частина з них – на зустрічах за дотримання карантинних обмежень.

У опитування прийняли участь 10 % від усього населення громади.

У межах сіл  громади опитано: 35 мешканців села Млинки, 170 мешканців села Поляна, 539 мешканців села Клішківці.

Проживаючі

Опитані

кількість

Частка від загальної кількості

кількість

Частка від загальної кількості

Млинки

7%

6%

Поляна

15%

22%

Клішківці

78%

72%

100%

100%

Як бачимо із таблиці, представлення серед опитаних за населеними пунктами громади практично відповідає частці мешканців цих сіл у громаді в цілому.

Під час опитування найбільш охопленими виявилися вікові групи 18-35 років та 36-55 років, що становить близько 70% усіх опитаних.

Фото без опису

До участі у опитуванні чоловіків долучилося 299, а жінок – 445, а це 40% та 60% відповідно.

Фото без опису

Стосовно зайнятості опитаних мешканців,   50,4% опитаних – це працюючі мешканці громади.

Фото без опису

Змін у громаді хочуть 91% опитаних мешканців, причому долучитися до допомоги готові 82%. Ці мешканці готові допомагати як ідейно, фізично, так і матеріально – а це 385, 289 та 53 мешканці відповідно. Більшість готові допомагати усіма способами.

Фото без опису

До опитування залучили представників вразливих груп населення. Біженців та переселенців у громаді немає.

Фото без опису

Залучення уразливих і традиційно мало представлених групп до опитування

Молодь

Люди з інвалідністю

Етнічні меншини

Учасники АТО

ВПО або біженці

Електронна анкета

Паперова анкета

Стосовно ж сфери послуг, у якій мешканці громади бачать зміни –  37,9% опитаних хочуть змін у культурно-мистецькій сфері; 27% опитаних бачать такі зміни у комунальній сфері; 13% - у медичній сфері; 9,5% - хочуть змін у наданні освітніх послуг; 8% - у соціальній сфері та 3,7% - адміністративні послуги.

Серед найпоширеніших пропозицій стосовно культурно-мистецьких послуг були наступні: відбудова Будинку Культури у селі Клішківці (близько 100 відповідей, причому подекуди БК потрапив і у комунальні послуги, і у освітні, що показує надзвичайну актуальність проблеми), відбудова Будинку Культури у селі Поляна, створення дитячого спортивно-розважального майданчика, розважального центру, відпочинковий комплекс з  басейном та чаном, а взимку – лижний комплекс, кінотеатр, облаштування доріжок для скейтів та роликів, квест-кімната, живий зелений лабіринт, музей, прокат національних костюмів.

У сфері комунальних послуг мешканці бачать створення комунального господарства, ремонту доріг, тротуарів, встановлення бордюрів, вуличного освітлення, налагодження сортування сміття, регулярний вивіз сміття, переробка сміття, придбання техніки для снігоприбирання, придбання пожежного автомобіля. Зокрема, дуже багато питання стосовно зниження цін на комунальні послуги, однак ці ціни встановлюються і регулюються на рівні держави.

У медичній сфері люди хочуть отримувати інсулін на місці, придбання для амбулаторії сучасної діагностичної та лабораторної техніки, ще доступніших цін на ліки.

Зміни у наданні освітніх послуг вбачають у побудові спортивного залу для Клішковецької гімназії, приділення більшої уваги підготовці до ЗНО учнів школи, зменшити навчальне навантаження на учнів, взяти під контроль збір коштів для потреб шкіл.

Соціальні послуги – гаряча психологічна лінія, встановлення соціальних контейнерів, відкриття будинку престарілих, надання послуг вдома.

Зміни у наданні адміністративних послуг бачать у суворішому контролі за спалюванням листя, кропленням садів та відповідного реагування шляхом накладення штрафів.

Фото без опису

Отже, бачимо, що приводів задуматися та щось зробити кардинальне є дуже багато. Депутатський корпус, виконавчий комітет та керівництво сільської об’єднаної територіальної громади обов’язково приймуть до розгляду та аналізу усі 744 пропозиції мешканців, виділять із них ключові і першочергові та приймуть їх до уваги при формуванні бюджету громади на 2021 рік.

Надзвичайно цінним є те, що мешканці готові й хочуть допомагати і щось змінювати, Viribus unitis.

Фото без опису

Повний звіт https://docs.google.com/document/d/1lhads_0Hv-PPcuFSEVaGVyoo8Z5DjX-3/edit