КЛІШКОВЕЦЬКА ТЕРИТОРІАЛЬНА ГРОМАДА
Чернівецька область, Дністровський район

Актуальні питання охорони здоров'я та безпеки, пов'язані з COVID-19

Дата: 10.08.2020 16:39
Кількість переглядів: 533

22 липня Кабінет Міністрів України (КМУ) прийняв Постанову № 641 «Про встановлення карантину та запровадження посилених протиепідемічних заходів на території із значним поширенням гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARSCoV-2», якою продовжено карантин до 31 серпня та запроваджено оновлені правила карантину та протиепідемічних заходів, що набувають чинності з 1 серпня. Постанова визначає загальні карантинні обмеження, що діють на території всієї України.

Фото без опису

Забороняються наступні дії:

1. Перебування в громадських будинках і спорудах, громадському транспорті без вдягнутих засобів індивідуального захисту, зокрема, респіраторів або захисних масок, що закривають ніс та рот (у тому числі виготовлених самостійно); 2. Перебування на вулиці без документів, що посвідчують особу, підтверджують громадянство чи спеціальний статус, без посвідчення про взяття на облік бездомної особи;

3. Самовільно залишати місця самоізоляції, обсервації;

4. Перетин державного кордону іноземцями та особами без громадянства без наявного поліса (свідоцтва, сертифіката) страхування, що виданий страховою компанією, яка зареєстрована в Україні, або іноземною страховою компанією, яка має представництво на території України чи договірні відносини із страховою компанією - партнером на території України, та покриває витрати, пов'язані з лікуванням COVID-19, обсервацією, та діє на строк перебування в Україні.

Встановлена заборона не поширюється на: • іноземців або осіб без громадянства, які постійно проживають на території України, • осіб, яких визнано біженцями, або осіб, які потребують додаткового захисту, • працівників дипломатичних представництв та консульських установ іноземних держав, представництв офіційних міжнародних місій, організацій, акредитованих в Україні, та членів їх сімей, • військовослужбовців (підрозділів) збройних сил держав - членів НАТО та держав - учасниць програми НАТО «Партнерство заради миру», які беруть участь у заходах з підготовки збройних сил.

5. Перетин контрольних пунктів в'їзду на тимчасово окуповані території у Донецькій та Луганській областях, Автономної Республіки Крим та м. Севастополя та виїзду з них іноземцями та особами без громадянства без наявного поліса (свідоцтва, сертифіката) страхування, що виданий страховою компанією, яка зареєстрована в Україні, або іноземною страховою компанією, яка має представництво на території України чи договірні відносини із страховою компанією - партнером на території України, та покриває витрати, пов'язані з лікуванням COVID-19, та діє на строк перебування в Україні.

З метою застосування особливих карантинних обмежень Постановою також визначено, що залежно від епідеміологічної ситуації всі регіони буде поділено на кілька рівнів епідемічної небезпеки поширення COVID-19:

• «Жовтий», «помаранчевий» або «червоний» рівень епідемічної небезпеки встановлюється на території регіонів, в яких наявне значне поширення COVID-19.

• У регіонах, щодо яких відсутнє рішення Державної комісії з питань техногенноекологічної безпеки та надзвичайних ситуацій про встановлення рівня епідемічної небезпеки, застосовуються протиепідемічні заходи, передбачені для “зеленого” рівня епідемічної небезпеки.

30 липня, Головним державним санітарним лікарем України затверджено Постанову № 42 «Про затвердження тимчасових рекомендацій щодо організації протиепідемічних заходів у закладах освіти в період карантину в зв’язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19)». Тимчасові рекомендації розроблено для закладів позашкілля, загальної середньої, фахової передвищої освіти, профтехів і вишів. Відповідальність за виконання тимчасових рекомендацій покладається на засновника (власника) та керівника закладу освіти.

Постанова передбачає наступні вимоги, які запроваджуються з 1 вересня:

• до закладів освіти допускатимуть лише у масках або респіраторах. У період карантину до закладу не допускатимуть батьків або супроводжуючих осіб – крім тих, які супроводжують осіб з інвалідністю,

• на заняттях захисні маски або респіратори можна не використовувати. Перед заняттями педагоги опитуватимуть учнів/студентів щодо їхнього самопочуття. Тих, у кого буде виявлено симптоми гострих респіраторних захворювань, оперативно направлятимуть до медпрацівника для огляду,

• Персоналу проводитимуть обов’язкову термометрію і не допускатимуть до закладу з температурою понад 37,20 С. Водночас, для учнів та студентів температурний скринінг не буде обов’язковим. Закладам також рекомендовано адаптувати освітній процес. Зокрема, за можливості проводити заняття на відкритому повітрі , передбачити змогу визначати різний час початку та закінчення занять, перерв для різних класів та груп, обмежити проведення масових заходів (нарад, зборів тощо) в закритих приміщеннях. У закладі також необхідно буде запобігати утворенню скупчень учнів/студентів та мінімізувати їхні пересування між кабінетами і аудиторіями.

На період карантину заклади повинні забезпечити наступні умови безпеки:

• місця для обробки рук антисептиками на вході до всіх приміщень,

• збір використаних масок і рукавичок в окремі контейнери,

• підготовлені санітарні кімнати: рідке мило, паперові рушники або електросушарки для рук,

• плакати, банери про респіраторну гігієну та етикет кашлю,

• обладнані медпункти: безконтактні термометри, дезінфектори, засоби індивідуального захисту,

• розмітка на підлозі для утримання дистанції та організованого руху коридорами,

• провітрювання приміщень не менше 10 хвилин після кожного заняття,

• очищення і дезінфекція поверхонь – дверних ручок, столів, місць для сидіння, перил тощо – після проведення занять у кінці робочого дня.



« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь