Допомогу по частковому безробіттю на період карантину можуть отримати фізичні особи-підприємці

Дата: 12.06.2020 12:00

Відтепер допомогу по частковому безробіттю на період карантину можутьотримати фізичні особи-підприємці, які не мають найманих працівників, але є застрахованими особами, тобто сплачували єдиний соціальний внесок.

Допомога по частковому безробіттю для ФОПів встановлюється за кожну годину скорочення діяльності та із розрахунку двох третин від бази нарахування єдиного внеску, але не більше мінімальної заробітної плати (4723 грн) на місяць. Допомога надається на період  призупинення/скорочення діяльності та впродовж 30 календарних днів після завершення карантину.З допомоги не сплачується податок на доходи фізичних осіб та військовий збір.

Щоб отримати допомогу ФОПи мають звернутися до центру зайнятості за місцем сплати ЄВ і зібрати необхідний пакет документів:

• заява на отримання допомоги в довільній формі;
  • копія наказу з датою зупинення чи скорочення діяльності;
  • довідка про сплату ЄВ за останніх 6 місяців;
  • відомості про фізичну-особу підприємця.

Оформити допомогу можна впродовж 90 днів з моменту призупинення чи скорочення діяльності.

Отримати кваліфіковану консультацію щодо оформлення допомоги можна у будь-якому центрі зайнятості в телефонному режимі.

Такі зміни стали можливими завдяки урядовим ініціативам, а саме - ухваленню Постанови КМУ від 03.06.2020 р. № 453 «Про внесення змін до Порядку надання та повернення коштів, спрямованих на фінансування допомоги по частковому безробіттю на період карантину, встановленого Кабінетом Міністрів Украі?ни з метою запобігання поширенню на територіі?Украі?нигостроі?респіраторноі? хвороби COVID-19, спричиненоі?коронавірусом SARS-CoV-2».

На Буковині  правом на отримання такої допомоги вже скористалися 415 суб’єктів малого та середнього підприємництва у Чернівецькій області, що використовують найману працю.