Відповідальність за підпал посилено. Будьте обережні з вогнем!
До всіх бід, які не стомлюються сипатись на голови українців, додалася ще одна. Це масштабні лісові пожежі, спричинені, як правило, самими ж українцями. Повсюдно палають поля, торфовища й навіть національні парки та заказники. Сильні вітри і відсутність впродовж довгого часу опадів сприяють швидкому поширенню вогню. В таких умовах навіть маленька іскра чи необережно викинутий недопалок може стати причиною великої біди. В Державній службі з надзвичайних ситуацій застерігають, що якщо не знизяться темпи, з якими пожежі знищують екосистему, то до кінця року може вигоріти уся країна.
Наразі розпочався сезон пікніків та лісових прогулянок з розпалюванням вогнищ, а власники сільськогосподарських угідь та дачних ділянок активно проводять на своїх ділянках роботи і нерідко вдаються до спалювання сухої трави та торішнього сухостою. ДСНС попереджає, що такі дії можуть призвести до масштабної пожежі. І нагадують, що за дії, спрямовані на забруднення атмосферного повітря та знищення або пошкодження об’єктів рослинного світу посилено відповідальність. Згідно із ЗУ №2339 від 13.04.2020р., розмір штрафів за забруднення повітря, знищення або пошкодження об’єктів рослинного світу, порушення вимог пожежної безпеки в лісах та самовільне випалювання сухої трави збільшується у 18 разів:
- за забруднення атмосферного повітря з 1 700 – 3 400грн. до 30 600 – 51 000грн;
- за знищення або пошкодження об’єктів рослинного світу з 5 100 – 8 500грн. до 91 800 – 153 000грн;
- за порушення вимог пожежної безпеки в лісах громадянами з 85 – 255грн. до 1 530 – 3 400грн.;
- за порушення вимог пожежної безпеки в лісах посадовими особами з 255 – 850грн. до 4 590 – 15 300грн;
- за самовільне випалювання рослинності або її залишків громадянами з 170 – 340грн. до 3 060 – 5 100грн;
- за самовільне випалювання рослинності або її залишків посадовими особами з 850 – 1 190грн. до 15 300 – 17 000грн.
Також Чернівецьке обласне управління лісового та мисливського господарства нагадує основні правила, що діють на території лісового фонду Чернівецької області на час карантину та під час пожежонебезпечного періоду:
*Обмежено відвідування населенням лісових масивів і лісопаркових зон;
*Обмежено в’їзд до лісових масивів автотранспортними засобами;
*Заборонено перебування громадян в зонах відпочинку, рекреаційних майданчиках до завершення карантину;
*Заборонено спалювання сухої рослинності у лісових масивах, поблизу них та на території сільськогосподарських угідь;
Особиста відповідальність кожного і дотримання елементарних правил поводження із природою допоможе не лише уникнути відповідальності у вигляді штрафів, але й зберегти цілісну всю екосистему, яка неодмінно віддячить нашим дітям та внукам.