Кабінет Міністрів України продовжив дію карантину до 11 травня 2020 року

Дата: 27.04.2020 16:55

Відповідне рішення прийняте на засіданні Уряду 22 квітня.

Лише після 11 травня почнеться поетапне зняття або послаблення обмежень. Про це заявив Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль.

Прогнози аналітиків Національної академії наук України та дані Міністерства охорони здоров’я свідчать про те, що піку захворюваності ще не пройдено і він може настати на початку травня. Виходячи з цього, Уряд ухвалив рішення про продовження карантину до 11 травня. У нас є дуже чіткий план виходу з цього карантину. Він складається з п’яти етапів, – зазначив Прем’єр-міністр.
Він відзначив, що розпочати реалізацію цього плану можна буде лише за умови сприятливої епідемічної ситуації – орієнтовно 12 травня. Для цього, за словами Дениса Шмигаля, має бути кілька підстав: якщо протягом 10 днів відсоток виявлених випадків захворювання у країні не змінюється або коливається в межах 5% та лікарні мають бути заповнені пацієнтами з COVID-19 менше, ніж на 50%.

«Якщо все буде добре і епідемічна ситуація буде сприяти, то 11 травня ми зможемо говорити про відкриття парків та скверів, закладів торгівлі непродовольчими товарами, частини об’єктів побутових послуг. Можливо, будуть інші пом’якшувальні заходи» – зауважив Прем’єр-міністр.