Домашнє насильство. Де шукати допомогу...

Дата: 07.04.2020 14:40

На виконання Закону України «Про запобігання та протидії домашньому насильству» та постанови Кабінету Міністрів України від 11.03.2020 №211  «Про запобігання поширенню на території України крона вірусу СОУІД-19» з метою упередження випадків вчинення домашнього насильства та жорстокого поводження з дітьми під час проведення на усій території України карантину для запобігання та протидію домашньому насильству, сьогодні діють загальні та спеціалізовані служби підтримки постраждалих осіб від домашнього насильства.

ЗАГАЛЬНІ:

- центри соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді;

- притулки для дітей;

- центри соціально-психологічної реабілітації дітей;

- соціально-реабілітаційні центри (дитячі містечка);

- центри соціально-психологічної допомоги;

- територіальні центри соціального обслуговування (надання соціальних послуг);

- інші заклади, установи та організації, які надають соціальні послуги постраждалим особам.

СПЕЦІАЛІЗОВАНІ:

- притулки для постраждалих осіб;

- центри медико-соціальної реабілітації постраждалих осіб;

- кол-центри з питань запобігання та протидії домашньому насильству, насильству за ознакою статі та насильству стосовно дітей;

- мобільні бригади соціально- психологічної допомоги постраждалим особам та особам, які постраждали від насильства за ознакою статі;

- також заклади та установи, які призначені виключно для постраждалих осіб та осіб, які постраждали від насильства за ознакою статі.

Якщо ви постраждали або стали свідком домашнього насильства щодо своїх близьких, рідних чи знайомих, звертайтесь за допомогою. Не мовчіть!

Спеціальні заходи щодо протидії насильству:

1. Взяття на профілактичний облік кривдника та проведення з ним профілактичної роботи (поліцією)

2. Направлення кривдника на проходження програми для кривдників (судом або за згодою)

3. Терміновий заборонний припис стосовно кривдника (поліцією до 10 діб)

4. Обмежувальний припис стосовно кривдника (судом до 6 місяців)

КОНТАКТНА ІНФОРМАЦІЯ.

Звернутися по допомогу до фахівців Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Чернівецькій області можна за адресою: Чернівецька область, м. Чернівці, вул. Василя Аксенина, 5.

Телефон: (0 372) 55 31 38.

Єдиний телефонний номер системи БПД – 0 800 213 103
(дзвінки на вказану телефонну лінію зі стаціонарних та мобільних телефонів в межах України є безкоштовними та приймаються цілодобово).

В Україні працює Національна «гаряча» лінія з попередження домашнього насильства, торгівлі людьми та гендерної дискримінації (0 800 500 335 або 116123). Консультації надаються безкоштовно, цілодобово, анонімно і конфіденційно. «Гаряча» лінія приймає дзвінки як від жінок, так і від чоловіків.

Національна дитяча «гаряча лінія» – для дітей та про дітей (0800500225або116111). Дзвінки на лінію– безкоштовні для тих, хто телефонує. Основні теми, з яких консультують на Національній дитячій «гарячій лінії» – насильство над дітьми та жорстоке поводження з ними у сім’ї та з боку оточення, психологічні проблеми, негаразди у стосунках з дорослими та однолітками, майнові права дітей, питання встановлення опіки, а також булінг і безпека в Інтернеті, тощо. Інформація про такі повідомлення направляється до органів поліції та служб у справах дітей для подальшого реагування.

Чернівецький обласний центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді -  м. Чернівці, вулиця Університетська, 20 - телефон (0372) 55-28-02, 55-04-00

Відповідальною особою у сфері запобігання та протидії домашньому насильству  у  Клішковецькій громаді є  Гаврилян Анатолій Анатолійович . Телефон  (037)31-31-2-36, 0507845854.