Яке прізвище найпоширеніше на Україні і яке прізвище найпоширеніше у Клішковецькій громаді?

Дата: 13.11.2019 13:05

Чеські лінгвісти проаналізували мільйони прізвищ і визначили найпоширеніше в Україні.

Лідером виявилося прізвище Мельник. Його носії найчастіше проживають на заході України. Зараз Мельників – понад 174 тисячі.

Друге місце – у прізвища Шевченко. Зустріти людей з таким прізвищем можна у всіх регіонах. Примітно, що у 1990-ті Шевченки утримували першість.

Яке прізвище найпоширеніше у Чернівецькій області
На третьому місці розташувалося прізвище Бойко.

Лінгвісти також з'ясували, що найпоширеніше прізвище у Польщі – Новак, у Німеччині – Мюллер, в Італії – Россі, у Франції – Мартін, а в Англії – Сміт.

Українські науковці визначили найпоширеніші прізвища у всіх регіонах України.

Відповідне дослідження зробив сайт Рідні, який спеціалізується на генееалогічних дослідженнях в архівах України.

Зокрема, стало відомо, що на Буковині найпоширенішим прізвищем є Ткачук. Другим за поширеністю прізвищем стало Мельник, а третім – Мельничук.

Тим часом у сусідній Івано-Франківській області прізвище Мельник є найпопулярнішим. Другим за поширеністю прізвищем є Павлюк, а третім – Бойко.

Прізвище Мельник є також найпоширенішим у сусідній Хмельницькій області. На другому місці за популярністю тут – прізвище Ковальчук, а на третьому – Шевчук.
На Тернопільщині прізвище Бойко виявилося найбільш поширеним. За ним ідуть прізвища Мельник та Шевчук.

А у Вінницькій області найпопулярніше прізвище – Мельник. Друге і третє місця за поширеністю тут займають, відповідно, прізвища Шевчук та Поліщук.

Серед прізвищ у селі Клішківці найпоширенішими є Чебан (199 осіб), Бобик (147 осіб), Галичанський (146 осіб), Мельник (119 осіб), Палагнюк (113 осіб), Карвацький (110 осіб), Руснак (101 осіб). Всього 859 прізвищ.

Серед прізвищ у селі Млинки найпоширенішими є Федоруца (33 осіб), Галичанський (27 осіб), Мельник (26 осіб), Коростюк (26 осіб), Семенко (22 осіб), Каралаш (19 осіб), Гладкий (19 осіб), Копійчук (15 осіб), Венгер (13 осіб), Недорубан (11 осіб), Головатий (11 осіб), Гікавий (11 осіб), Балахтар (11 осіб). Всього 93 прізвищ.