До уваги фізичних осіб-підприємців! Відсутність діяльності не звільняє від сплати єдиного соціального внеску

Дата: 11.06.2019 10:30

Починаючи з січня 2017 року фізичні особи-підприємці, у тому числі ті, які обрали спрощену систему оподаткування, та особи, котрі  провадять незалежну професійну діяльність і не отримували доходу або не здійснювали діяльності у звітному році чи окремому місяці, зобов’язані щомісяця сплачувати єдиний внесок за себе не менше мінімального страхового внеску, який з початку нинішнього року становить 918,06 грн.

Більшість боржників не провадять фінансово-господарської діяльності та хибно вважають, що не зобов’язані нараховувати й сплачувати єдиний соціальний внесок. Зауважуємо, що для звільнення від цього фінансового зобов’язання необхідно змінити свій статус, звернувшись до державного реєстратора, і заявити про припинення підприємницької діяльності, тобто знятися з обліку як фізична особа-підприємець. За умови нездійснення таких дій підприємець зобов’язаний сплачувати внесок кожного місяця. Варто зазначити, що нарахування внесків, сум недоїмки, пені та штрафів здійснюються постійно і з плином часу здатні тільки накопичуватися, отож питання слід вирішувати якомога швидше, щоб не погрузнути в борговій трясовині. Потрібно визначитись – зніматися з реєстрації як фізособа-підприємець для звільнення від сплати внесків, чи зберігати цей статус, але щомісяця виконувати встановлені законодавством фінансові зобов’язання.

Для уточнення суми здійснених нарахувань та порядку сплати  сум заборгованості з єдиного внеску потрібно звернутись до органу Державної фіскальної служби за місцем реєстрації.

Джерело: Пресслужба Головного управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області

Інформацію підготовлено центром економічного зростання Клішковецької ОТГ в рамках проекту «Різні громади - спільні рішення для економічного зростання», який реалізується через ініціативу «Мери за економічне зростання»

#M4EG #Агенція_розвитку_громад_Буковини #Різні_громади_спільні_рішення_для_економічного_зростання