ПОПЕРЕДЖЕННЯ. Спалювання ТРАВИ ТА ЛИСТЯ  категорично забороняється законодавством України

Дата: 12.10.2018 11:04

ПОПЕРЕДЖЕННЯ

Спалювання

ТРАВИ ТА ЛИСТЯ  категорично забороняється законодавством України

і карається штрафом у сумі

від 170 до 340 грн.

(ст. 77-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення)

«незнання закону не звільняє від відповідальності»

Право на складання протоколу про адміністративне правопорушення мають:

депутати сільської ради,

члени виконавчого комітету сільської ради,

працівники апарату сільської ради,

дільничний інспектор поліції.

Штрафи надходять до сільського бюджету.

images (3)

Чому не можна спалювати траву і листя ?

Восени вечорами можна спостерігати наші села у так званій «димовій завісі». Відсутність контролю людей за процесом спалювання сміття нерідко призводить до швидкого розповсюдження вогню, а відтак і непоправних втрат та навіть людських жертв. Часто місцева пожежна охорона не встигає повернутися з одного виклику, як їй вже необхідно виїздити на інший.

Листя є природним фільтром повітря. За весну, літо та осінь воно вбирає в себе пил і багато різних шкідливих речовин : важкі метали, токсичні речовини. Кожен кілограм сухого листя за вегетативний період накопичує в середньому 100 міліграмів сполук сірки, 25 - хлористого водню, 6 - алюмінію, 20 - свинцю, 150 – титану. Разом з листям горить сміття. Тільки «завдяки» поліетиленовому пакету в повітря надходить до 70 різноманітних хімічних сполук. Під час спалення всі ці речовини потрапляють в повітря,  яким ми  дихаємо. Це призводить до   зниження імунітету людини, посилення перебігу хронічних і серцево-судинних захворювань, враження дихальних шляхів, а особливо сприяє розвитку онкологічних та алергічних захворювань.

Ми живемо і навіть не підозрюємо, яку шкоду наносимо собі та природі спалюючи сміття, змушуючи тим самим себе та оточуючих дихати продуктами горіння.

Клішковецька сільська рада  пропонує

Найбільш дружнім по відношенню до довкілля шляхом утилізації опалого листя є компостування. Найціннішою характеристикою компосту є великий вміст у ньому необхідних рослинам хімічних сполук.

Для компостування листя складають у купи розміром 2 м х 2 м і висотою до 1,7 м, в основу купи вкладають до 25 см шар землі. Кожен з шарів листя не має перебільшувати 30 см. На цю ж купу можна скидати пташиний послід, харчові рештки. Кожен з шарів присипають землею. Протягом літа компост 2-3 рази перелопачують. Компост вважається готовим, якщо перетворився на однорідну темну розсипчасту масу. При літній закладці компост дозріває за 2-3 місяці, при осінній – за 6-8. Аналогічно, компостування можна проводити в траншеях глибиною до 1 м і розміром 1,5м х 1,5 м. Траншейне компостування більш зручне з міркувань того, що при ньому компост рівноміно зволожується і не пересихає.

Використовувати компост в якості добрива можна вже через рік після закладки. Його корисні властивості зберігатимуться ще 4 роки. Корисне використання компосту в якості прикореневої підкормки дерев і кущів.

Цей простий метод дозволяє підвищити родючість ґрунту та вміст гумусу у ньому, збагатити його на поживні речовини.

Не паліть сміття – не шкодьте собі та природі!