Будьмо гідними його пам’яті

Дата: 13.04.2018 15:41

DSC_7888

Звичайний буковинський хлопчик іще з дитинства знав, що одного разу він таки полетить у космос. Пройшли роки наполегливої праці і він став першим космонавтом України, Героєм України. Це був Леонід Костянтинович Каденюк, завдяки якому Гімн України пролунав у космосі.

У рідному селі Леоніда Костянтиновича – Клішківцях 11 квітня 2018 року напередодні Всесвітнього дня космонавтики йому було відкрито меморіальну дошку. Пам’ятний знак встановлено на фасаді Клішковецької гімназії, де здобув середню освіту з медаллю  перший космонавт незалежної України.

На урочистостях із нагоди відкриття були присутні учасники буковинської делегації, які проводжали Леоніда Каденюка в космос 1997 року. Рідні та друзі поділилися з присутніми спогадами про той знаменний день. Чимало спогадів лунало про високоосвічену та непересічну людину Леоніда Костянтиновича. Слова вдячності злітали з уст односельчан за багаторічну турботу про  громаду села.

«Хай живе в народній пам’яті слава Героя України!» – неодноразово лунало з уст гостей.  Ще вони закликали дітей  вірити у свої сили і мріяти.

Усі присутні вшанували пам'ять Леоніда Каденюка хвилиною мовчання. Гімназисти розповіли про його життя,  працю та любов до України, рідного села Клішківці.

До увіковічення світлої пам’яті Леоніда Костянтиновича долучилися Максим Бурбак, народний депутат України;  Микола Борець, керуючий справами Чернівецької обласної ради; Степан Мельничук, академік Міжнародної термоелектричної академії, доктор фізико-математичних наук, професор, ректор ЧНУ ім. Ю.Федьковича, заслужений діяч науки і техніки України; Олександр Добржанський, декан факультету історії, політології та міжнародних відносин ЧНУ ім. Ю.Федьковича, доктор історичних наук, професор; Михайло Марченко, директор Інституту біохімії та біоресурсів ЧНУ ім. Ю.Федьковича, доктор біологічних наук, професор; Тамара Богачик, заступник директора Інституту післядипломної педагогічної освіти Чернівецької області, кандидат історичних наук; Віталій  Яценко, директор Чернівецького музею космонавтики та авіації, кандидат фізико-математичних наук; Павло Дворський, народний артист України; Петро Допіряк, голова  Хотинської районної державної адміністрації; Олександр Плаксивий, голова Хотинської районної ради; Тетяна Кравецька, заступник голови Хотинської районної державної адміністрації; Володимир Балицький, екс-голова Хотинської  районної державної адміністрації; Володимир Рак, начальник управління  освіти Хотинської районної державної адміністрації; Галина Василенко, голова районної профспілки працівників освіти; Василь Ченківський, сільський голова Клішковецької ОТГ; родина Леоніда Каденюка; Володимир Самофалов, відомий краєзнавець, багатолітній співробітник районного часопису «Хотинські вісті», який у 1997р. підготував і опублікував серію матеріалів про політ Леоніда Каденюка; священнослужителі Свято-Успенської церкви с.Клішківці отець Антоній та отець Микола; Анатолій Сапогівський, заступник сільського голови Клішковецької ОТГ; Лілія Вілянська, начальник відділу освіти, молоді та спорту, культури, туризму Клішковецької ОТГ; представники ЗМІ, однокласники Л.Каденюка, представники трудових колективів, учителі-пенсіонери, односельчани.