Новини освітян: Стартував загальнонаціональний етап XVІІІ Міжнародного конкурсу з української мови ім. П. Яцика

Дата: 21.02.2018 15:57

27973274_203687547045568_6142457086228309102_n

«Мово рiдна, слово рiдне! Хто вас забуває, той у грудях не серденько, а лиш камiнь має», – саме цими словами Сидора Воробкевича звернулася до учасників Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика представник Ліги українських меценатів Олена Кульбабська під час урочистого відкриття фінального етапу, яке відбулося 17 лютого 2018 року на базі Чернівецької ЗОШ І-ІІІ ступенів №5.

Щорічний конкурс знавців української мови має на меті утвердження державного статусу української мови, піднесення її престижу серед молоді, виховання поваги до культури й традицій українського народу.

Щороку у престижному конкурсі беруть участь учні закладів освіти Клішковецької ОТГ.

Цього року участь у фінальному етапі взяли наші школярі : Митрофанюк Крістіна, учениця 7 класу Клішковецької гімназії (вчитель Войт С.В.) - І місце в обласному етапі; Несторяк Христина, учениця 9 класу Клішковецької ЗОШ І-ІІІ ступеня (вчитель Музика Г.Д.) - ІІ місце в обласному етапі ; Шовган Олександра, учениця 5 класу Клішковецької ЗОШ І-ІІІ ступеня (вчитель Музика Г.Д.) - ІІ місце в обласному етапі.

До речі, наші учні також є учасниками фінального етапу Міжнародного мовно-літературного конкурсу імені Т.Шевченка: Камбур Даша, учениця 8 класу Клішковецької гімназії (вчитель Войт С.В.); Богачик Валерія , учениця 9 класу Клішковецької ЗОШ І-ІІІ ступенів (вчитель Музика Г.Д.)

За дорученням Ліги українських меценатів Олена Кульбабська нагородила дипломами Ліги та цінними подарунками переможців обласного етапу Конкурсу й передала пакет із завданнями фінального етапу Міжнародного конкурсу імені Петра Яцика членам оргкомітету. З вітальними словами та найкращими побажаннями звернулася до знавців українського слова Наталія Руснак, запросивши поціновувачів лінгвістики вступати до Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича.

Нагадаємо, Петро Яцик – видатний український бізнесмен і меценат, одна із найвизначніших особистостей сучасного українського світу (хоч і проживав у Канаді, але завжди гордо називав себе українцем). Він учив людей бути багатими не тільки у прямому значенні цього слова, а й багатими думкою та словом.