Цікава знахідка.

Дата: 10.10.2022 15:56

Великого гриба Дощовика знайшов на городі свого господарства у селі Клішківці Никифорчук Михайло Деонисович. Він завітав до сільської ради, щоб поділитися своєю знахідкою. Такі гриби по городах знаходили і інші жителі села, але не володіли інформацією про них, приймали їх за «футбольні м’ячі».

Як виявилося, що це цікава знахідка після дощів.

Дощовик — гриб роду Дощовик (лат. Lycoperdon) родини Печерицевих (Agaricaceae). Інші назви — порхавка, моруха, чортові яйця, заяча картопля, курявка. Зустрічаються дощовики з травня по листопад. Особливо цікавий гриб дощовик гігантський, який деякі грибники обходять стороною, приймаючи за мутанта через його великих розмірів. Він схожий на велику білу кулю, легко відривається від землі. Біла щільна м’якоть молодих грибів схожа на адигейський сир або зефір.

Молоді Дощовики гіганти дуже смачні і корисні, в ресторанах Європи цей гриб цінується нарівні з білими грибами. До речі в Італії вважають дощовик найсмачнішим грибом. В Інтернеті можна знайти багато рецептів блюд з нього. Але це не тільки їстівний гриб, але і корисний у лікуванні.

Гриб дощовик, включений до складу вашого раціону, зробить благотворний дію на організм:

• він сприяє виведенню токсинів, а так же хлор і фтор сполук, очищає шлунково-кишковий тракт , Покращує склад крові і лімфи;
  • відомі його антисептичні, кровоспинні і ранозагоювальні властивості, кажуть, можна прямо в лісі використовувати для лікування ран і порізів, приклавши м'якоть свіжозрізаної гриба на рану;
  • в складі цього гриба виявили таку речовину, як кальвацин, яке має протипухлинну властивість.
  • вважається, що бульйон з гриба дощовика корисніше, ніж курячий бульйон і його широко використовують для швидкого відновлення життєвих сил хворого, при лікуванні бронхіту, ларингіту, туберкульозу, для посилення імунітету.