«Доки люди писатимуть писанки, доти існуватиме світ»

Дата: 06.03.2023 11:10

Дивовижна українська писанка вміщує в собі цілий світ, адже дарують  її на знак пошани, на добро, з побажанням здоров’я, краси, сили та як оберіг. 3 березня на базі ОЗО «Полянський ЗЗСО І –ІІІ ступенів – ЗДО» відбувся майстер-клас із розпису писанок «Символіка української писанки та традиції Буковинського писанкарства». Таємниці писанкарства вдалося вивідати у майстрині-писанкарки, лауреатки премії імені Олекси Романця Наталії Миколаївни Суруджій.

Народна мудрість говорить: братися виготовляти писанки потрібно лише з чистими помислами і, звісно, з хорошим настроєм. Для кожного, хто відвідав майстер-клас, було підготовлено все, що потрібно для роботи: яйце, віск, писачок, свічка, фарби та зразки розписів писанок. Діти зачаровано слухали екскурс в історію створення писанок, а потім і самі спробували зробити Пасхальне диво – писанку. Працювали старанно, затаївши подих виводили яскраві візерунки, поєднуючи роботу рук, серця і думки. Писанки вийшли по-справжньому святковими, яскравими та світлими. Готові роботи випромінювали Любов - Любов до рідної землі, до традицій української культури.

У народі здавна вірили, що тривалість і продовження традиції писанкування на землі відлякує все погане, і свято вірили, що у світі доти існуватиме любов, доки люди писатимуть писанки.

Тож писанкуймо на здоров’я, щастя, радість і добробут!