34 роки нездоланного болю: сьогодні в Україні вшановують учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС

Дата: 14.12.2020 14:22

Відповідно до Указу Президента, з 2006 року 14 грудня в Україні вшановують учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС.

34 роки тому ціною власного здоров’я та життя ці люди врятували світ від здавалося б неминучої біди. Дату вшанування подвигів ліквідаторів обрали невипадково, адже саме цього дня відбулася здача в експлуатацію об’єкту «Укриття» – саркофагу, який забезпечив зберігання радіоактивних відходів на четвертому реакторі Чорнобильської АЕС. Відтоді «невидимий ворог» перестав нести загрозу для суспільства.

Чорнобильська катастрофа досьогодні залишається однією з найбільших аварій за всю історію ядерної енергетики, а її наслідки та масштаби стали найбільшим ударом для нашої планети. Тоді про хоробрість та відчайдушність наших ліквідаторів, які врятували безліч життів, говорили у всіх куточках планети.

Дорогі ліквідатори, подвиги ваші не забуті. Ваша мужність та хоробрість назавжди залишаться для нас гідним прикладом для наслідування. Саме ви врятували мільйони житів, вберегли нас від страшного лиха. Низький вам уклін!