Учні Клішковецького ОТГ стали переможцями Чернівецького обласного екологічного конгресу «Живи, Земле!»

Дата: 15.11.2019 10:37

14 листопада 2019 року в Чернівецькому обласному центрі еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді (ОЦЕНТУМ) відбувся обласний учнівський екологічний конгрес "Живи, Земле". Його мета - активізація екологічного руху на Буковині, вивчення стану навколишнього природного середовища і пошук шляхів його поліпшення, а також привернення уваги місцевої влади, державних та громадських організацій до локальних екологічних проблем.

Фото без опису

Чернівецький ОЦЕНТУМ сприяє розширенню природоохоронної просвітницької діяльності, спрямованої на поліпшення стану навколишнього природного середовища Буковини, підвищення екологічної обізнаності учнівської молоді, громадян щодо захисту довкілля шляхом залучення широких верств населення до практичної природоохоронної роботи, виховання дбайливого ставлення до природи рідного краю, формування природоохоронного мислення, підвищення екологічної обізнаності підростаючого покоління.

Окрім цього, учнівська молодь краю постійно має можливість долучатись, за вибором, до міжнародних та всеукраїнських екологічних конкурсів: Міжнародний екологічний конкурс «Ось мій рідний край, ось мій рідний дім», «Infomatrix», Junior Water Prize, конкурсу молодіжних проектів з енергоефективності «Енергія і середовище», всеукраїнських конкурсів «Вчимося заповідувати», «Мала річка моєї Батьківщини»  та ін., оскільки обласний центр еколого-натуралістичної творчості проводить координаційно-організаційну роботу по залученню учнівської молоді до різнопланових масових природоохоронних заходів.

Згідно програми Конгресу, проведена робота в наступних номінаціях: «Загальні екологічні проблеми», «Охорона рослинного світу», «Охорона тваринного світу», «Природоохоронні території».

Учасниками Конгресу стали учні загальноосвітніх шкіл, гімназій, ліцеїв, члени шкільних лісництв, гуртків юних екологів, юних друзів природи та інших учнівських об'єднань закладів освіти області, які займаються питаннями вивчення стану навколишнього природного середовища та пошуками шляхів його поліпшення.

Роботу учасників Конгресу оцінювало компетентне журі в складі науковців Чернівецького національного університету імені Ю.Федьковича (Ситнікова І. О., Москалик Г. Г., Жук А.В., Токарюк А.І., Литвін Н.Г.), ДНЗО «Буковинський державний медичний університет» (Хлус К.М.), представників Управління екології та природних ресурсів ЧОДА (Каменецький В.М.), ДВНЗ «Чернівецький політехнічний коледж» (Москаленко Л.П.), Чернівецького обласного краєзнавчого музею (Смірнов Н.А.) та педагогів Чернівецького обласного центру еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді (Задобрівська Л. О., Кузьмінська В. В.,  Головченко В.В.). Голова журі - Ситнікова Ірина Олександрівна – кандидат біологічних наук, доцент кафедри екології та біомоніторингу Інституту біології, хімії та біоресурсів Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича.

Учасники у своїх роботах торкнулися проблем пам’яток природи місцевого значення, впливу екологічних факторів на висихання ялини, життєздатності популяцій рідкісних видів рослин, мірмекофауни нашого регіону, можливості використання пластикових відходів для будівництва доріг, дослідили якість питної води у своїх населених пунктах, провели  оцінку екологічного стану окремих зон місця свого проживання, визначили вміст харчових добавок у ковбасних виробах та багато іншого. Роботи переможців змагання будуть рекомендовані до участі в інших всеукраїнських та міжнародних конкурсах.

Виступи учнів довели, що в навчально-виховних закладах освіти області проводиться значна дослідницька та практична робота з проблем екології та охорони оточуючого середовища.

Учні Клішковецької ОТГ неодноразово брали участь у заходах Центру – «Юний дослідник», «Мала річка моєї Батьківщини», «Вчимося заповідувати», «Птах року», Всеукраїнський еколого-натуралістичний похід «Біощит», Всеукраїнський зліт учнівських лісництв . І цей раз не став виключенням.

Клішковецька ОТГ у роботі Конгрессу була представлена трьома учасниками, які здобули наступні місця:

- Кирилюк Володимир, учень Клішковецької гімназії – у секції «Загальні екологічні проблеми» - І місце (наукові керівники – Кирилюк О.В. та Палагнюк С.Д.)

- Ротар Вікторія, учениця Полянського НВК – у секції «Охорона рослинного світу» - ІІІ місце (керівник - Мельник Д.С., науковий керівник – Чорней І.І.)

- і Ротар Крістіна – учениця Полянського НВК – у секції «Природоохоронні території» - ІІІ місце (керівник Мельник О.Б.)

Також Кирилюк Володимира нагороджено атласом-довідником «Заповідні перлини Буковини» як переможця обласного учнівського екологічного конгресу "Живи, Земле".

Вітаємо наших переможців!!!