Як вибрати нішу для бізнесу

Дата: 03.09.2019 12:14

Хто ж не мріє стати власником якого-небудь підприємства або магазину? Ось в такі хвилини прямо бачиш себе в діловому костюмі на крутій машині, що виконує лише керівні функції, що віддає розпорядження і загрібати грошенята. Ех, не життя, а казка тоді настане!Признавайтесь: відвідували вас подібні мрії?Напевно - відвідували!Я сподіваюся, що ви розумієте: відкрити власну справу - нелегке завдання, що вимагає серйозного підходу. І почати варто з пошуку відповіді на питання: «Як вибрати нішу для бізнесу?»Як вибрати нішу: враховуємо ключові моменти Знаєте, чому прогорає більшість приватних фірм, особливо в сфері малого та середнього бізнесу?Люди просто не віддають собі звіт, наскільки складно отримати прибуткову справу, скільки для цього потрібно працювати і яким серйозним повинен бути підготовчий період. Плюс до всього вам знадобиться стартовий капітал (не менше кількох тисяч доларів).І краще ризикувати своїми грошима, а не банківськими, оскільки їх доведеться віддавати і в разі успіху, і краху. Я не лякаю вас, просто намагаюся утримати від стандартних помилок підприємців-початківців. З чого складається розпорядок дня успішної людини?

Щоб вибрати нішу для бізнесу, потрібно враховувати:

Затребуваність цієї справи на ринку. Наприклад, продукти харчування потрібні всім, а ось рибальські снасті лише небагато чим фанатам вудки.

Завантаженість сектора . Якщо у вашому районі аптеки розташовані через кожні 5 метрів, то не варто впихати сюди ще одну. Співвідношення вартості товару з потенційним прибутком. Ось скільки пар шкарпеток вам потрібно продати, щоб заробити 1 000.?А спортивних костюмів скільки?А шуб?Вашу поінформованість в цій справі. Якщо ви поняття не маєте, в чому різниця між каземати і коридором, то не варто поспішати відкривати магазин туристичних товарів, не ознайомившись з теорією. І не сподівайтеся, що продавець все зробить за вас. Регіон, в якому ви збираєтеся працювати. Чи не стане в сільській місцевості популярної перукарня для тварин, а ось ветеринарна клініка або аптека - стане, тому що в кожному дворі є якась живність. Не забуваємо також про популярних способи залучення клієнтів. Всесезонність. Карнавальні костюми, наприклад, користуються попитом тільки в період Нового року. Є ще, звичайно, тематичні вечірки, але вони не настільки популярні у нас, щоб можна було утримати свій бізнес на плаву.

Прибутковість справи. Підрахуйте приблизно, скільки ви заробите, вклавши стільки-то, з вирахуванням оплати комунальних послуг, зарплати, податків, матеріалу, товару і т.д. Наприклад, щоб покрити витрати на все вищесказане, ваш салон повинен заробляти 90 тис. Грн. в місяць. Припустимо, ви хочете мати не менше 30 тис. Чистого прибутку щомісяця. А тепер спробуйте оцінити товари і послуги свого салону. Будуть вони популярні настільки, щоб уявна прибуток стала реальною і ви не пішли в мінус?Як вибрати нішу для бізнесу: історії успіху і краху.

Є у мене двоє знайомих, які відкривали свій бізнес практично одночасно, ось тільки результати у них вийшли протилежними, а все тому, що дівчинка Іра подумала заздалегідь, як вибрати нішу, а хлопчик Ігор вирішив діяти навмання. Ідеєю відкрити власну справу Іра загорілася, коли працювала в агентстві нерухомості в одному з обласних центрів. Вона працювала в цьому місці ось уже три роки і була зіркою фірми. Їй легко вдавалося знайти спільну мову з людьми, у неї вже були знайомі юристи, швидко оформляють документи, та й клієнтська база теж сформувалася. Не було одного - стартового капіталу. Аби не допустити зв`язуватися з банком, Іра ще на рік відклала вихід на вільні хліби, включивши при цьому режим суворої економії. За рік їй вдалося зібрати пристойну суму, а відсутню частину вона позичила у тітки без відсотків. Не буду поширюватися про сходження моєї знайомої на вершину, скажу тільки, що за 2 роки її агентство нерухомості стало кращим в місті . Хлопчик Ігор - менш кмітливий і набагато більш ледачий, йому захотілося почати власний бізнес, щоб не ходити кожен день на роботу і не вставати рано. Чомусь йому здалося, що автомагазин повинен зробити його багатим, притому, що своєї машини у нього не було, і про автотовари він мало що знав. Стартового капіталу теж не було, і Ігор взяв кредит в банку, в доларах, під заставу маминої квартири. Магазин протримався так-сяк 8 місяців, потім його довелося закрити, а доларовий кредит віддає мама (батька у Ігоря немає), працює на двох роботах, щоб не опинитися на вулиці.

Як вибрати нішу в сучасних реаліях?Для того, щоб почати свій бізнес, потрібно визначитися зі сферою діяльність, особливо, якщо у вас немає ніяких навичок. Погодьтеся, ветеринара або перукаря, набагато простіше вирішити, які послуги надаватиме його приватне підприємство, а ось якомусь гуманітарію - вже складніше. Щоб не прогоріти, вивчіть, які товари і послуги користуються сьогодні попитом.

Ідеї для бізнесу – список Наприклад, людям завжди потрібні:продукти харчування;недорога, але якісна одяг;корми для тварин, як декоративних (котики-собачки-пташки), так і домашніх (поросята, корови, кури-гуси і т.д.);ліки;допомога: в навчанні, в ремонті, в прибиранні, в перевезенні і т.д. Вибрати нішу для бізнесу можна або в популярному секторі, якщо, звичайно пропозиція не перевищує попит, або в унікальному.

Гарна можливість почати бізнес без великих вкладень - відкриття інтернет-магазину. Правда, сьогодні конкуренція в мережі досить велика і люди не завжди довіряють новачкам, але, якщо ви запропонуєте їм те, що не в змозі запропонувати ніхто інший, то напевно доб`єтеся успіху . Беремо на замітку.

Джерело: https://uafluh.ru/zhittja/2612-jak-vibrati-nishu-dlja-biznesu-poradi.html

Інформацію підготовлено центром економічного зростання Клішковецької ОТГ за підтримки ЄС в межах проекту "Різні громади - спільні рішення для економічного зростання".

#Різні_громади_спільні_рішення_для_економічного_зростання